Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Заморожування
Лікар Ральф Віллєрт у Сполучених Державах Північної Америки перевів низку досвідів: заморожував живі істоти й потім знову притягав їх до життя. Останньо перевів він такий досвід із малпою. Тепер Віллєрт хоче заморозити людину. Кажуть, що на цей досвід дав згоду письменник Іван Сімкович, з походженням росіянин. Проти досвідів Віллєрта протестують ріжні впливові особи товариства.
(«Наш світ», 1935 р.)
70 років тому
Викорчуємо охвістя
Звернення Уряду Р адянської України і ЦК КП(б)У «До населення західних областей України», опубліковане 7 листопада в «Радянській Волині», зустріло однодушне схвалення трудящих нашої області. Лунає одностайна заява з уст тисяч чесних трудівників:
– Ми розгромили банди українсько-німецьких націоналістів. Ми вирвали з їх полону тих, що заблудилися і випадково потрапили туди. Радянський уряд тим, хто прийшов із каяттям, простив тяжку провину перед народом і дав їм можливість чесною працею спокутувати свої злочини проти трудящих. Але де-не-де ще лишилося охвістя українсько-німецьких націоналістів. Це вихідці з багатіїв, поміщиків, торгівців і куркулів. Вони ненавидять трудовий народ і нашу рідну радянську владу. Отже, ми вважаємо обов’язком кожної чесної людини – з корінням викорчувати охвістя українсько-німецьких націоналістів і очистити радянську землю від цієї фашистської погані.
На фото: енкаведисти ведуть переговори із заблокованою боївкою УПА, Львівська обл., 1945 р. 
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
50 років тому
Потреба чоловічого роду села
В Поворському павільйоні побутового обслуговування працює швейна майстерня. Багато доброго зробили працівники цієї майстерні для населення.  Сотні замовлень виконані нею. Сюди їдуть замовники з сусідніх сіл. Але тільки цих послуг побутового обслуговування замало.
– Де привести в порядок свою голову? – не раз бідкаються сотні учнів, колгоспників, робітників. Хочеш, не хочеш, треба їхати в Ковель. Але такий вихід не для всіх. Треба, щоб перукарня в Поворську працювала, – така потреба чоловічого роду села.
(«Прапор Леніна», 1965 р.)
30 років тому
Пригадали молодість

Комсомольці 20-х, 30-х, 40-х років взяли участь у вечорі, присвяченому 68-й річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції. Затамувавши подих, слухали старшокласники обласного центру їх спогади про події, що увійшли в історію країни – про колективізацію, індустріалізацію, битву з німецько-фашистськими загарбниками, повоєнну відбудову народного господарства.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
Полігон – у Шацьку
Для того, щоб зберегти довкілля у Шацькому національному природному парку, голова облдержадміністрації Борис Клімчук порушив клопотання перед Міністерством екології та природних ресурсів про виділення коштів на будівництво у Шацьку полігона твердих побутових відходів. Як повідомив начальник обласного управління екології та природних ресурсів Ростислав Мігас, Міністерство виділило з республіканського фонду охорони природи на будівництво полігона 250 тис. грн. 
(«Досвітня зоря», 2000 р.) 
За матеріалами Державного архіву у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%