Чому загинули четверо бійців?

Чому загинули четверо бійців?

У Володимир-Волинській бригаді – нові втрати. Про причини – мовчок.

Кожне повідомлення про смерть бійця – це трагедія десятків, а то й сотень людей, котрі молилися за нього, знали, любили. Тому справжнім шоком була для волинян новина, що в одну мить не стало чотирьох службовців 14-ї бригади, а життя їхні забрала не ворожа куля, а…

Правда про трагедію захована за сімома замками і доки триває слідство, ніхто з військового командування (та й із цивільних, волонтерів) не дає жодних коментарів про те, внаслідок чого загинули бійці Володимир-Волинської ОМБР. Невдовзі після сумного інциденту, що стався у п’ятницю 13-го, штаб АТО повідомив: маємо втрати – п’ятьох чоловіків, і четверо з них загинули в бою під Мар’їнкою.
Втім Інтернетом стала ширитися інша версія: один із бійців 14-ї ОМБР, повернувшись у розпорядження свого батальйону, розстріляв із автомата Калашникова трьох інших військовослужбовців цієї ж бригади. А потім загинув сам (одні кажуть – вистрелив у себе, інші повідомляють – його вбито вогнем у відповідь). І так само в Інтернеті йдеться про те, що першопричиною трагедії стало спиртне: мовляв, винуватець жорстокої розправи перебував у стані алкогольного сп’яніння.
Дізнатися деталі інциденту виявилося непросто. Єдине, що повідомили волиняни, які перебувають на передовій: біда сталася у третьому батальйоні. 
Волонтер із Нововолинська, а віднедавна – депутат Волинської обласної ради Валерій Курстак, до котрого ми зателефонували, сказав: за дві години до трагедії він саме перебував у згаданому підрозділі, зауважив, що то велика біда, тож перш ніж щось коментувати, треба в деталях розібратися в причинах та наслідках, а ще висловив здивування появі та активному поширенню абсолютно не перевіреної інформації.
– Єдине, що можу сказати: хлопці загинули, тож доки триватиме розслідування, їхні тіла не можна доставляти додому. А коли слідство закінчиться, тоді й поговоримо.
Прес-центр штабу АТО теж поспішив попередити: «У зв’язку з появою в деяких ЗМІ спекуляцій щодо причин загибелі українських військовослужбовців у районі виконання бойових завдань повідомляємо, що за кожним фактом загибелі військовослужбовців у зоні АТО проводиться ретельне службове розслідування», а «спекуляції щодо причин загибелі бійців АТО до завершення проведення розслідування є безпідставними і тільки роздмухують недовіру до ЗСУ».
Хоча завдання авторитетних ЗМІ (тим паче – друкованих) – не «роздмухати недовіру». Навпаки – знайти першопричину трагедії та зробити все можливе, аби в майбутньому не допустити подібного.
Тим більше, що випадки психічних зривів українських військових ставалися неодноразово. Про частину з них повідомлялося, хоча, мабуть, більшість інцидентів воліють замовчувати. Приміром, у січні поблизу Костянтинівки Донецької області військовий розстріляв з автомата товаришів по службі, і так само, як зараз, троє з них загинуло. В липні елітна аеромобільна бригада втратила аж чотирьох чоловіків, бо їхній «сослуживець» посварився телефоном із дружиною, хильнув зайвого та відкрив вогонь по своїх же. Тепер ось – нова біда.
Що підштовхнуло чоловіка з Володимир-Волинської бригади взяти до рук зброю та позбавити життя трьох товаришів, наразі не відомо. Журналіст Юрій Бутусов зауважив: «Батальйон бригади недавно приїхав з полігону, не могли вони ще втомитися і перевтомитися», тому робить висновок, що виною всьому – алкоголь. 
Та й самі бійці, котрі повернулися з АТО, розповідають: ті, хто зловживав оковитою в мирному житті, тим більше не відмовляються від неї, перебуваючи на лінії розмежування. І так само бійці стверджували: якби не оковита – людські втрати були би в рази (!) меншими.
– Одна справа, коли ввечері чоловік випив чарку-другу та й ліг собі спати. На таких ніхто й уваги не звертає, – зізнався в нещодавній розмові волинянин, який цими днями приїхав із передової. – Проте в багатьох, котрі страждають від алкоголізму, починається біла гарячка, і їх доводиться ізольовувати в «карцер».На «алкогольний» фактор накладаються психічні проблеми, що ними страждають усі люди, котрі живуть в умовах війни.
Словом, для з’ясування причин трагедії у п’ятницю 13-го почекаємо результатів розслідування військовою прокуратурою.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
На фото автора: у волинській прокуратурі поки нема коментарів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%