Депутатський конгломерат

Депутатський конгломерат

16 листопада в обл-раді відбулася воістину історична подія. Спільно працювали депутати одразу двох каденцій: нинішньої, що збігає до завершення, та нової, котра от-от почне повноцінно працювати. І точка дотику неабияка – бюджетні питання на рік нинішній та майбутній!
Не суть важливо, що засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики юридично не відбулося через відсутність кворуму, бо прибули лише голова комісії Анатолій Грицюк, депутати Валентин Вірковський, Михайло Шлапай, Іван Смітюх, Олександр Свирида, Ігор Чорнуха та Юрій Лобач. В усякому випадку, вони ухвалили рішення, що має рекомендаційний, але від цього – не менш дієвий характер. Унікальність консенсусу в іншому: разом та ефективно попрацювали як депутати нинішньої каденції, так і майбутньої, адже Анатолій Грицюк (Радикальна партія Олега Ляшка), Володимир Бондар («Солідарність» БПП) і Петро Савчук (УКРОП) невдовзі складуть присягу та продовжать повноцінну роботу. 
Йдеться, насамперед, про рекомендацію голові облдержадміністрації прийняти розпорядження про внесення змін до обласного бюджету, яким буде здійснено розподіл коштів стабілізаційної дотації. 
«Рекомендовано спрямувати не менше 25% цих коштів до обласного бюджету, а 75% – бюджетів районів і міст обласного значення. Пропонується спрямувати на витрати обласного бюджету 12563500 грн та залишити без розподілу між обласним бюджетом та бюджетами районів і міст обласного значення 37690300 грн», – деталізує відділ інформаційного забезпечення діяльності облради.
Присутні депутати також підтримали пропозицію департаменту фінансів облдержадміністрації, щоб розподілити нерозподілений залишок коштів стабілізаційної дотації на 2015 р. у сумі 37690300 грн між обласним бюджетом та бюджетами районів і міст обласного значення згідно з додатком, затвердити формульний розрахунок стабілізаційної дотації на цей рік між бюджетами районів і міст обласного значення відповідно до бюджетних призначень на оплату праці у загальному фонді місцевих бюджетів області на 2015 р. та податкоспроможності територій за податком на доходи фізичних осіб за 9 місяців ц. р., а також внести низку змін до інших видатків. 

Члени комісії, крім цього, підтримали звернення депутата обласної ради Володимира Бондаря  про виділення коштів на ремонт Заболоттівської насосної станції Ратнівського р-ну в сумі 129,1 тис. грн. 
Вони також рекомендували виконавчій владі області внести в облраду проект рішення про зміни до обласної програми транскордонного співробітництва, де «передбачити співфінансування двох проектів, які впроваджуються в області за кошти міжнарожних грантів». 
Ідеться про спіфінансування з обласного бюджету проекту ЛНТУ в сумі 300 тис. грн для сприяння студентам, які вчаться за кордоном, синхронно здобувати освіту ще й в Україні. А також – про проект «Е-40», який підготувала ГО «Волинська асоціація вчених та інноваторів» та облуправління водних ресурсів. Зі слів ректора ЛНТУ та новообраного депутата облради Петра Савчука, залучений європейський ресурс у сумі 912 тис. євро дозволить зробити техніко-економічне обґрунтування відновлення водного шляху від Херсона до Гданська, зокрема завдяки очищенню русел річок Стир, Прип’ять та Західний Буг. А від нас потрібно лише 40 тис. грн, щоб проект запрацював на користь волинській громаді.
До речі, буквально 12 листопада ц. р. головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк у публікації «Сіли на мілину?» публічно підняв проблему деградації річкового флоту в області та жалюгідного стану основних річок Волині, котрі через багаторічну неувагу втратили свої судноплавні властивості.
Наш кор. 
На фото Романа УСТИМЧУКА та Олени ЛІВІЦЬКОЇ: якщо виконавча влада врахує рекомендації «старих» і «нових» депутатів, то з допомогою європейських коштів річки Стохід чи Прип’ять будуть такими, як у країнах ЄС; робота по-волинськи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%