Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Злочини і кара
На виїзній сесії Луцького Округового Суду відбулася 4-денна розправа проти членів зліквідованої у лютому грабіжницької банди, що складалася з 21 особи. На чолі банди були 29-річний М. Ярошевич і 27-річний А. Андрущук із Ковельського повіту. Банди вславилися кривавими грабунками на теренах Ковельського і Грубешівського повітів. Вироком суду Ярошевича і Андрущука засуджено на кару смерті через повішення. Решту засуджено від двох до десяти літ в’язниці.
Баламути-агітатори
Ще недавно життя в селі Сухівка, що на межі Луцького, Рівненського і Дубенського повітів, було збаламучене сільробівсько-комуністичними агітаторами з Олики. Заходами частини громадян, що зберегли здорову думку, в січні тут відкрито Просвітянську Хату, і культурно-освітня праця пішла в селі скорими темпами.
(«Українська нива», 1935 р.)

65 років тому
Сталінська Конституція
Сьогодні минає 14 років із дня прийняття нової Конституції СРСР. Цей день став всенародним святом, однією з найзнаменніших дат в житті трудящих нашої країни. В той час, як у капіталістичних країнах панує безробіття, голод і зубожіння, в нашій державі за Сталінською Конституцією забезпечено кожному громадянинові право на працю, відпочинок, матеріальне забезпечення в старості. Та й сама праця перетворилася на радісну творчу діяльність радянських людей.
На фото: «Сталінська Конституція забезпечує право на відпочинок (ст. 119)».
(«Червоний прапор», 1950 р.)

50 років тому
Водили за носа
Житель селища Ратного здав у ремонт пару чобіт у Ковельський побутовий павільйон №2 ще у вересні. Тут йому пообіцяли виконати роботу через півмісяця. Але ще в листопаді власник даремно добивався за своїми чобітьми. Його добрий настрій був травмований. Шість разів їздив Григорій Гунченко з Ратно в Ковель, на дорогу витратив 12 карбованців, а в загальному наїздивдо 600 км, доки завідуючий павільйоном Н. Я. Каленюк водив його за носа. Але найгірше те, що описаний факт не становить винятку.
(«Прапор Леніна», 1965 р.) 

15 років тому
Волиняни допомагають Сходу
Мабуть, усі волиняни чули і мали змогу бачити з екранів телевізорів репортажі про стихійне лихо, внаслідок якого тисячі населених пунктів східних областей України залишилися без електропостачання. Як повідомив головний інженер ВАТ «Волиньобленерго» Володимир Перчук, в області було оперативно сформовано 4 спеціалізовані бригади для надання допомоги Вінницькій області.
(«Досвітня зоря, 2000 р.)

5 років тому
Новий голова

Нещодавно обраний голова обласної ради (на фото) провів першу прес-конференцію. на зустріч із журналістами керівник найвищого представницького органу влади краю прийшов у всеозброєнні – разом із двома своїми заступниками: Юрієм Лобачем, який опікуватиметься економічним блоком, і Валентином Вітром, який займатиметься проблемами охорони здоров’я та іншими галузями гуманітарної сфери.
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл.
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%