Герої вчорашніх днів

Герої вчорашніх днів

23 лютого в Києві під головуванням екс-Президента України Віктора Ющенка відбулося засідання політради «Нашої України». За звинуваченнями у деструктивних діях із партії виключено низку розкольників, серед яких називають Сергія Бондарчука, Андрія Ніцоя, Юрія Макуха, Петра Мандзія, Ганну Кияшко, В’ячеслава Хмельовського і Сергія Курінного.

Окрім цього, за інформацією члена політради, колишнього керівника президентської прес-служби Ірини Ваннікової, вирішено призупинити діяльність обласних структур «Нашої України» в Полтавській, Тернопільській, Чернігівській, Закарпатській, Волинській та Київській областях та провести перереєстрацію членів організації. 
Варто зауважити, що нашоукраїнцями на Волині керує недавній народний депутат України Володимир Карпук, який наразі не коментує внутрішніх подій у партії, котра має певне представництво в органах місцевого самоврядування Волині: зокрема, за списком «Нашої України» у жовтні 2010 р. в облраду обрано чотирьох депутатів: Володимира Навроцького, Сергія Слабенка, Михайла Бегаля і Віктора Прокопчука. Один із них, Сергій Слабенко, до речі, 25 лютого повідомив: про процес перереєстрації він знає, але як саме це відбуватиметься, деталізувати не готовий. 
Щодо виключеного з партії Сергія Бондарчука, то він разом із Володимиром Бондарем (Луцький виборчий округ №22) і Сергієм Слабенком (Володимир-Волинський виборчий округ №19) за підтримки Віктора Ющенка і «Нашої України» став у 2002 р. народним депутатом України в Горохівському виборчому округу №20), значно випередивши основного конкурента – першого заступника голови облдержадміністрації, висуванця блоку «За єдину Україну» Віталія Зарембу. 
Згодом Сергій Васильович залишив рідну фракцію в Верховній Раді, перейшовши до «Європейського вибору», потім –  до «Центру» і нарешті – до Народної Партії.  
Все це, однак, не завадило Вікторові Ющенку на перших місяцях свого президентства призначити на той час 34-річного Сергія Бондарчука гендиректором державної компанії з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт». Три роки тому Віктор Андрійович «за видатні заслуги в розвитку військово-технічного співробітництва, підвищення міжнародного авторитету України, багаторічну плідну працю» присвоїв Сергієві Бондарчуку ще й звання Героя України. Нинішній глава держави Віктор Янукович цього указу не скасував, але з посади гендиректора «Укрспецекспорту» Сергія Бондарчука 10 червня 2010 р. звільнив.
Відтак, що буде з «Нашою Україною» на Волині після завершення перереєстрації її членів, наразі ніхто сказати не може.
Роман УСТИМЧУК.
.
Від редакції. Цікаво, що Волинь за всю свою повоєнну історію знала лише трьох громадян, удостоєних найвищої державної нагороди – звання Героя України. У червні 2002 р. до нас прибув із посади начальника УМВСУ у Рівненській області на пост голови облдержадміністрації генерал-майор міліції Анатолій Француз, який дослужився в області до звання генерал-лейтенанта (нагороджений званням Героя України 15 квітня 2002 р. указом Леоніда Кучми). Народний артист України Василь Зінкевич став Героєм України 19 серпня 2009 р. (указ підписав Віктор Ющенко). А обраний 2002-го народним депутатом в округу №20 Сергій Бондарчук як глава «Укрспецекспорту» «Золотою Зіркою» та орденом «Держава» відзначений 18 лютого 2010 р. теж Віктором Ющенком. 
Всі вони зараз проживають далеко за межами Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%