Стторінками минулого

Стторінками минулого

80 років тому
Про суд над вбивцями Перацького
Підсудні про забиття міністра Б. Перацького не хотіли зізнаватися по-польськи. Лише двоє з них склали зізнання суду, серед яких – і Іван Малюца. Він сказав, що дістав від Бандери розпорядження нав’язати контакти між бойовиками та Луцьком, чув, що випробовували навіть якісь гранати. Але як мав бути виконаний замах, підсудний не знає.
На фото: ось таким був похорон міністра Броніслава Пєрацького, 18 червня 1934 р. у Варшаві.

Вступні іспити
Дирекція Луцької Української Гімназії повідомляє, що до І і ІІ кляси нового типу за браком вільних місць учнів прийматися на півріччя не буде. Іншим учням до прохання про вступний іспит треба долучити метрику про народження, шкільне свідоцтво, свідоцтво про щеплення віспи. При вступі на півріччя учень обов’язково  тримає іспити з гімнастики й ручних робіт.
(«Українська нива», 1935 р.)

65 років тому
Спекулянтка
Погана слава йде про буфетницю чайної №1 тов. Кропивницьку. Багато трудящих скаржаться, що вона часто-густо недодає здачі, недоливає пива, продає кондитерські вироби дорожче встановлених цін. Ця товаришка державною власністю, наживається за рахунок покупців. Спекулянтці Кропивницькій не місце в радянській торгівлі. Вона повинна понести сувору відповідальність. 
(«Червоний прапор», 1950 р.)

60 років тому
Зброя заради миру

У відповідності з планом науково-дослідних і експериментальних робіт у галузі атомної енергії, в Радянському Союзі були проведені випробування нових типів атомної і термоядерної (водневої) зброї. Випробовування повністю виправдали відповідні розрахунки. З цього приводу в деяких західних країнах зчинено галас. Але Радянський Союз проводить вказані випробовування суто в інтересах гарантування своєї безпеки та для підтримання і зміцнення загального миру.
На фото: перше випробування ядерної зброї в СССР, 1949 р., Семипалатинськ.
(«Радянський прапор», 1955 р.) 

15 років тому
«Швидка» стала швидкою 
Минулої неділі відбулася надзвичайно приємна подія для усієї Волині, особливо для сільської медицини. Стараннями наших повноважних представників у Києві – віце-прем’єр міністра Миколи Жулинського і народного депутата України Сергія Шевчука, рішенням Кабінету Міністрів через Міністерство охорони здоров’я області виділено 10 машин «швидкої допомоги». Ці УАЗи, зібрані на Луцькому автозаводі, передали представникам волинської медицини «з рук у руки» Микола Григорович і Сергій Володимирович від імені Президента та Уряду.
(«Досвітня зоря, 2000 р.)

10 років тому
У Затурцях – газ
Усупереч прогнозам найзатятіших скептиків у Затурцях з’явився газ, якого люди чекали 2,5 роки. Це благо цивілізації коштувало для селян немалих капіталовкладень. Але завдяки спільним зусиллям влади, торгових і культових закладів цієї зими 460 осель у Затурцях опалюватимуться блакитним паливом. Припиняться вимушені канікули і для мешканців місцевої школи-інтернату, які в силу обставин уже «прогуляли» зимові вакації.
– Не за горами той час, коли на Волині не буде жодного негазифікованого населеного пункту, – підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Бондар.
(«Волинська газета», 2005 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл.
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (208) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%