Як назвуть «жовтенят»?

Як назвуть  «жовтенят»?

Село і селище на Заході Волині не хочуть перейменовуватися на вимогу декомунізації. Більший населений пункт із назвою Жовтневе попід Нововолинськом ніяк не визначиться з трьома варіантами нової назви. А менший у Володимир-Волинському р-ні – категорично не бажає повертатися до історичної!
Учитель географії місцевої школи Раїса Сьомка колегам із агенції «Буг» походження назви села Могильне пояснює спогадами  про битву між руськими воїнами і монголо-татарським військом. Після неї в урочищі, яке назвали Ревенем, залишилося 15 могил-курганів, із яких нині лише 7. Саме вони і дали назву селу… 
Ще «за Польщі» біля села розпочалося будівництво військового аеродрому, яке продовжили німці, а завершили «другі совєти». Оскільки злітна смуга була між селами Могильне та Гнійне, червоні політруки попросили владу змінити назви, що й відбулося 1950-го, коли виникли Жовтневе і Красностав. 
І ось місцеві активісти провели збори селян, які вирішили не змінювати Жовтневе на Могильне – село, в якому, до речі, народився Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк.
Схожа картина вимальовується і в селищі Жовтневе. В процесі декомунізації пропонувалися назви «Молодіжне», «Шахтарське», але Інститут національної пам’яті запропонував місцевій владі інший варіант – Новобіличі, оскільки саме на землях с. Біличі Заболотецької сільради Іваничівського р-ну й почалося з 1953 р. спорудження селища для родин гірників, які нині перетворилися на резервацію пенсіонерів та безробітних (жодна з двох шахт тут уже не діє), котра адміністративно підпорядкована Нововолинській міськраді.
Врешті-решт, на громадських слуханнях та з урахуванням думки місцевих депутатів у новому році остаточно вирішиться, чи пройде декомунізація на заході Волині і як називатимуться наші «жотенята». Хоча мер Харкова Геннадій Кернес подібну проблему вирішив просто: Жовтневий район міста він відмовився перейменовувати, пояснивши, що він названий не на честь більшовицького перевороту 1917-го, а символізує гордість за звільнення України від нацистів у жовтні 1944-го.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Олександри СТРУБИЦЬКОЇ: радянський символ селища Жовтневого.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%