«Мій дім – там, де я!»

«Мій дім – там, де я!»

3 січня в Луцьку після вранішнього богослужіння на території Свято-Троїцького кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату відбулася виставка унікальних фотографій та стендів. Світлини й тексти розповіли відвідувачам про нелегку долю переселенців та про те, як змінилося їхнє мирне життя після окупації Криму та початку військових дій на Донбасі.
Виставка – проект Посольства Великої Британії в Україні. І має на меті привернути увагу суспільства до проблем багатьох переселенців. Її організували та провели з допомогою британських дипломатів активісти облорганізації «Спілки жінок України», яку на Волині очолює Галина Даниленко, директор навчально-методичного центру профспілок області. Відтак усі волинські профспілки також стали активними учасниками проекту. Зокрема Федерація профспілок області за сприяння голови Іванни Дубинки-Філозоф придбала 100 новорічних подарунків для дітей переселенців. 

«Особливо імпонує, що суто світський захід завдяки патріотичній позиції митрополита Луцького і Волинського Михаїла відбувся на території кафедрального собору в період новорічно-різдвяних свят. І саме тут побувала найбільша кількість свідомих громадян… Особливо важливо, що тут побували люди різних віросповідань та конфесій. Тож успіх заходу наштовхує на продовження подібних акцій, а для переселенців стала черговою нагодою зустрітися та поспілкуватися про наболіле, – розповіла Галина Даниленко. – А я особисто на святкову кутю запросила родину переселенців із Донбасу, які вже в  сімейному колі поділилися найсокровеннішим. Зараз родина Оробейків, до речі, всерйоз займається підприємництвом, вона створила робочі місця не лише для себе, але й для багатьох волинян».
До речі, вимушені вихідці з Криму та Донбасу створили у нас громадську організацію переселенців зі Сходу та Криму, котру очолює Олена Черенкова. І дуже символічно на урочистостях вона зауважила, що переселенці для волинян не якийсь тягар, а величезний ресурс.  
А 10 січня експонати експозиції з Луцька, куди вони потрапили після презентації в Рівному, вирушили до Києва, звідки знову продовжать свій шлях по всій вільній території України.
Наш кор.
На фото: експозиція з унікальними матеріалами; родини переселенців на подвір’ї луцького собору.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (203) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%