В гостях у господині року

В гостях у господині року

Якщо про першість курки і яйця досі точаться дискусії, то з людиною і мавпою все очевидно. Добре, що ми таки «прорвалися» у процесі всепоглинаючого прогресу і трохи… навчилися приховувати окремі інстинкти. Чому не кажу, що позбулися? А ви поспостерігайте за мавпочками – самі й побачите.
Оголошення на дверях мавпячого дому: «Дівчата!!! Зачиняйте двері у мавп! Самець намагається вискочити». Тож у мавпячу теплу кімнату разом із директоркою КП «Луцький зоопарк» Людмилою Денисенко намагаємося пробратися крізь якомога меншу щілинку.
Зелені мавпочки – Ліма і Федя – сидять собі любенько у куточку. Обіймаються. 
– То на вас така тиха реакція. Обережні з чужими, – каже пані Людмила. – Бо до нас прямо в руки скачуть. Особливо, якщо приходимо з гостинцями.
Словом, якщо йдете в гості до покровительки року, то прихопіть банан, горішки, соняшникове насіння. Щодо останнього, то, пригостивши мавпочок, одразу зможете упізнати багатьох знайомих і незнайомих лучан, які сидять у парку на лавочці чи просто прогулюються.
Льончик і Зося (мавпи-гусари) ще звикають один до одного, бо, на відміну від Ліми з Федьком, недавно живуть разом. Вона така вся делікатна, а він – справжній (як би то правильніше сказати, аби не образити сильну половину, – авт.) мужлан… Мене одразу попередили – до Льончика не наближатися. Про всяк випадок.
Отака правда: поки Льончик поїдав принесені горішки, що аж за вухами лящало, Ліма у куточку ковтала слинку. Вона поїсть потім. Коли щось лишиться…
А перед цим у мавпочок було чаювання. Взимку у них така церемонія постійно. Чорний чай із лимоном полюбляють смакувати або з мисочки, або з пляшечки. Процес необхідно урізноманітнювати. Так само, каже Людмила Денисенко, і з бананом. Федько, наприклад, обов’язково має вихопити його з рук, сам почистити – інакше їсти не стане. А ще мавпочки полюбляють яблука. І їдять їх без шкірки, чим ущент ламають стереотип, що там – найбільше вітамінів. 
Спостерігати за цими кумедними тваринками, чесно кажучи, – суцільне задоволення. Ніяких тобі прихованих емоцій, бажань – у їхніх звичках і поведінці можна побачити все те, що люди показати просто соромляться! Розумієш, що природа дійсно створила людську копію, тільки… з позитивнішим сприйняттям світу і меншою підлістю. 
– Тож нам варто повчитися у цих тварин не їсти один одного, як ми це часто робимо у  повсякденному житті, – радить Людмила Денисенко.
Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.
P.S. Згідно з китайським гороскопом, Мавпа вступить у свої права лише 8 лютого. І пануватиме вона аж до 27 січня 2017-го.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%