Організувала в селі творчу майстерню

Організувала в селі творчу майстерню

На питання про те, у кого із земляків – золоті руки, чи не кожен у с. Щедрогір, що на Ратнівщині, найперше згадає про Таню…
Коли сільська дітвора почала частенько зі школи додому носити дивовижні вироби з паперу чи картини із сухих квітів, батьки спочатку дивувалися: це ж звідки у їхніх синів чи доньок раптом такі таланти взялися?!.. Тепер не дивуються. Їхня односельчанка Тетяна Оксентюк у школі опинилася ніби й випадково й зовсім для себе несподівано. А, як виявилося, недарма. Бо сьогодні сільська альма-матер дивує  унікальними виробами, що народжуються у шкільній творчій майстерні, усю Волинь. А все – вона!
Тетяна Оксентюк свою роль у цій історії бачить досить скромно. Вже у дорослому віці, попрацювавши у серйозних структурах, через сімейні обставини вона повернулася жити у рідне село Щедрогір. Окраїна Ратнівщини. Мальовничий край, хоч і глибинка. За спеціальністю жінка – дефектолог, закінчувала Київський інститут ім. Драгоманова. Знаючи її творчі здібності (зі школи Тетяна гарно малювала, чим завдячує своїй учительці Надії Давидович),  земляки запропонували викладати дітям образотворче мистецтво. 
А за деякий час Тетяна Оксентюк заохотила діток до декоративно-прикладного мистецтва. І наче відкрилася скриня талантів… Разом із учителькою дітки почали дивувати виробами у різноманітних техніках. Згодом директор щедрогірської школи Світлана Мельник підтримала ініціативу Тетяни Оксентюк щодо облаштування в одному з вільних кабінетів творчої майстерні. Пішла назустріч ідеї і сільський голова Раїса Панасюк: коштом сільради навели у майстерні затишок, бо придбали меблі та гардини. І стала творча майстерня – улюбленим місцем для талановитої щедрогірської дітвори, тут у їхніх руках час від часу народжується маленьке диво… Нині найактивніші майстри у творчій лабораторії – учні Марійка Цап, Іван Середюк, Яна Цап, Таня Лех. Завжди у чималій когорті сільських школяриків є такі, хто небайдужий до мистецтва. 
Чого тут тільки нема: паперові ялинки, картини яєчною шкарлупою, кошики з газет, казкові герої із солоного тіста, різні диковинки зі звичайних серветок… Дитячі роботи прикрашають стіни навчальної установи, а ще – перемагають на різноманітних конкурсах. Сюди, у майстерню, Тетяна Степанівна принесла й власний учнівський виріб. …Портрет Тараса Шевченка вона випалила на дереві ще у 6-му класі на звичайному шкільному занятті. А якось знайшла у батьківській оселі й вирішила повернути туди, де панує дитяча творчість.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Тетяна Оксентюк. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%