Як Тетянку всім селом рятували

Як Тетянку всім селом рятували

Живе в с. Угринів Горохівського р-ну дівчинка-дзвіночок, яка своїм щебетом звеселяє всю родину. Тетянка Крисюк бігає до школи – вона вже четвертокласниця. Старанно виводить літери в зошитах, гарно малює, плете бісером, разом із подружками люблять трохи попустувати. Але й додому поспішає, бо вона найстаршенька і має допомагати мамі Олені та бабусі Валі: окрім неї, в сім’ї – ще 4 дівчаток і найменшенький – Назар Назарович, татів улюбленець, якому ще навіть року нема. Проте Танюша (так її кличуть у родині) не зважає: її все одно всі люблять, а в селі кожен зустрічає посмішками, навіть Андрій Антонович (Турак, керівник ПОСП ім. Т. Г. Шевченка, – авт.) обійме, запитає, як справи.
Улюбленицею села дівчинка стала майже три роки тому. Тоді в родини Крисюків і Сироваток несподівано постукала біда. 
– Пожовтіли в нашої Танюшки очі, – зі сльозами згадує бабуся Валентина Сироватка. – Завели до місцевої лікарки. Зробили УЗД, сказала, що буде краще. Але минув тиждень-другий, ліпше не стало. Повезла я її до Луцька – там відразу поклали в реанімацію. І внучці трохи полегшало.
Але, певно, на свята – був День незалежності – щось проґавили, бо дівчинці різко погіршало, вона перебувала у важкому стані. Сім’я була в розпачі. Вся родина, все село як один відгукнулися на біду. Андрій Турак порадив везти дитину в Київ чи Львів, пообіцяв, що допомагатиме. Адже ні для кого не секрет, що за все в лікарні треба платити, причому величезні суми.
Вирішили везти в Київ до «Охматдиту». Лікарі дали направлення, тож 31 серпня 2013 р. потрапили в столичну лікарню. І знову з дівчинкою поряд – бабуся Валя. «А що ж було робити, коли в дочки на руках немовля і маленькі діти?!» – згадує бабуся. 
В «Охматдиті» поставили й діагноз: цитомегаловірусна інфекція. І призначили лікування. Дороговартісне…
– Усім дуже вдячні. Родичам усім. Не було таких у селі, хто не відгукнувся на нашу біду. І батюшки в церкві постійно молилися за здоров’я нашої Танюшки, й усі організації, які є в селі, і підприємець Андрій Турак, його дружина Леся, і родичі, і односельці – всі допомагали: передавали гроші, телефонували, висловлювали підтримку, приїздили. Земний уклін всім за турботу! – щиро дякує Валентина Сироватка. 
Бо й справді не знає, як би справилися без такої турботи. Ліки дорогі, деякі доводилося через Інтернет навіть шукати, сувора дієта. 
Пробули вони в «Охматдиті» місяць і 20 днів. Але найголовніше, вважає бабуся, – дівчинка таки стала на ноги. Після повернення додому Таню перевели до кінця року на індивідуальне навчання, та й то – займалися лише вдома і по 2 год…
Без сліз згадувати ті дні Валентина Євгенівна не може. Як тільки налітають спогади – до горла підкочується клубок. Бо ж тоді на кону стояло життя внучечки. 
Сама Валентина Сироватка теж скуштувала немало горя за своє життя. Коли їй було 13, впав у криницю тато і зламав хребет. Тож мама мусила щодня їздити до лікарні, а дівчині доводилося ходити на ферму замість неї, доїти корів, ще й уручну, потім бігти до школи. Згодом працювала і продавцем, і навіть завпобуту (проводила весілля), і тепер ще працює. Уже 25 років співає в церковному хорі. З чоловіком нажили четверо дітей. Але 8 років тому він помер – не переніс операції на серці. Проте Валентина Євгенівна не склала рук. Весь час у русі. У неї - 12 онуків. За всіх бабуся Валя тривожиться і переживає. Для кожного готова віддати усе, що має. А коли бачить Танюшку, не стримується, щоб не поцілувати й не обійняти… 
Тож по-особливу тепер святкують день народження дівчинки – 26 січня. Із подяками, молитвами і вірою. А вітати з подарунками приходить майже усе село! 
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Танюша з бабусею Валею.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%