ПТУ – ту-ту?!

ПТУ – ту-ту?!  «На тобі, небоже, що мені негоже» – за таким принципом державні чиновники з Києва скинули заклади профтехосвіти на місцеві бюджети. А що далі?

На повноцінне утримання закладів профтехосвіти Ковеля не вистачає коштів. Як стало відомо під час позачергового засідання міськвиконкому, яке відбулося 22 січня, представники громади Міста залізничників уже готують листи до державних мужів, аби з фінансуванням таки допомогли згори. 
Запроваджені у столиці зміни у бюджетному процесі обійдуться міському бюджету Ковеля надто дорого. Позаяк із міського «гаманця» тепер треба утримувати ще два навчальні заклади (професійно-технічне училище №5 та Ковельський професійний ліцей), бракуватиме коштів на охорону здоров’я. 
За інформацією начальника фінансового управління Ковельської міської ради Валентини Романчук,  на утримання установ профтехосвіти у міському бюджеті передбачені кошти в сумі 6756,443 тис. грн.  Із них на заробітну плату та нарахування на заробітну плату – 2967,8 тис. грн, чого вистачить тільки на січень-травень 2016-го; на оплату енергоносіїв – 2065,6 тис. грн; на виплату стипендій 1310,0 тис. грн, харчування –1057,6 тис. грн. Члени виконкому рекомендували профінансувати ці витрати з міського бюджету лише на перший квартал. 
Як наголосила Валентина Романчук, через зміни у бюджетному процесі та непередбачувані навантаження на міську скарбницю виникло чимало проблемних питань, які стосуються фінансування закладів профтехосвіти, медицини, освітньої галузі, пільг. Усі вони викладені в офіційному листі, який скеровано в Міністерство фінансів України і Асоціацію міст України.
На думку члена виконкому, головного лікаря Ковельського МТМО Олега Самчука, ці заклади мають фінансуватися з Державного бюджету, позаяк місто не є власником майна зазначених установ. Його пропозицію звертатися до Верховної Ради України з клопотанням про негайне врегулювання питання на державному рівні підтримали й інші члени виконкому. 
Ковельський міський голова Олег Кіндер, інформують у міськраді, «доручив начальнику управління освіти задіяти до робочого процесу щодо розв’язання нагальних проблем колективи, профспілкові організації ПТУ №5 та професійного лaіцею», а також «підготувати звернення до облради, голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з проханням при розподілі вільних залишків виділити кошти для закладів профтехосвіти Ковеля».  
Наш кор.
Від редакції. Схожа печальна картина вимальовується і з усіма іншими закладами профтехосвіти Волині. Керівники цих закладів один за одним шукають підтримки на рівні області та скаржаться на помилкове рішення Верховної Ради і Кабміну. Бо цілком зрозуміло, що коштів у місцевих бюджетах на утримання елементарно не вистачить. Але чи вдасться достукатися до панів, які сидять у кабінетах на київських Печерських пагорбах?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%