Від 35-річного Третяка відхрестилися…

Від 35-річного  Третяка  відхрестилися…

«Шкідлива вівця в стаді», – так голова Ківерцівської  райдержадміністрації публічно охарактеризував запідозреного в хабарництві на 40 тис. грн заступника, якого призначив на  посаду 9 місяців тому.

Заступник голови держадміністрації «погорів» на хабарі». Під такою назвою «Волинська газета» 19 січня 2016-го повідомила про черговий чиновницький скандал у владі, яка після Революції гідності обіцяла не красти.
Нагадаємо суть.
«Прокуратурою Волинської області спільно з працівниками управління СБУ та слідчого управління ГУ Національної поліції у Волинській області учора викрито у вимаганні неправомірної вигоди у вигляді матеріальних цінностей на загальну суму 40 тис. грн заступника голови однієї з районних державних адміністрацій області. Як повідомляє прес-служба прокуратури області, посадовець вимагав таку «подяку» від суб’єкта підприємницької діяльності за сприяння у визнанні його переможцем у тендерних закупівлях. «Чиновника затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Нині вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру, обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.
«Посадовцю за вчинення тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати відповідні посади та займатися діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацію», – говориться у прес-релізі.
Щоб завчасно не піднімати градус емоцій, редакція, хоча й володіла про точне місце виникнення скандалу, обмежилася лише такою фразою:
«За інформацією, що заслуговує на увагу, ця справа може стосуватися посадовця, який працює зовсім близько від Луцька…
Та 20 січня ц. р. голова Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук у присутності представників громадськості та журналістів із власної ініціативи торкнувся делікатної «справи Третяка».
«Такий випадок може статися у будь-якій громаді, тому поки робити висновки рано», – сказав Валерій Євгенович, попросивши утриматися від гучних заяв до закінчення слідства. Він, як інформує офіційна інтернет-сторінка райдержадміністрації, підкреслив: керівництво райдержадміністрації жодного разу не втручалося у проведення процедури державних закупівель, не впливало ні на проведення тендера, ні на його результати.
«Тендер на закупівлю пального для районного відділу освіти райдержадміністрації, за сприяння у перемозі в якому нібито отримав неправомірну вигоду Сергій Третяк, був проведений згідно з вимогами чинного Закону України «Про здійснення державних закупівель», без порушень. Також голова райдержадміністрації пообіцяв, що жодна офіційна інформація щодо цього факту не буде замовчуватися від громадськості, а після отримання рішення суду про визначення міри запобіжного заходу щодо Сергія Третяка будуть ухвалені відповідні рішення», – деталізували.

Але журналісти порталу «ВолиньPost» повідомили, що Валерій Ткачук у присутності свого першого заступника Юліана Таранчука висловився щодо затриманого Сергія Третяка красномовніше: «Шкідлива вівця в стаді»… 
Мало того, за словами начальника райвідділу освіти Миколи Грибука, «тендер, за який і отримав хабар Сергій Третяк, оголосили ще 10 грудня минулого року; в торгах узяли участь 6 компаній-учасників». 
Щоправда, «переможець торгів після їх проведення відмовився укладати договір про постачання палива, тож його замінила фірма, яка була на другій позиції, – УКПАТ», і «представник саме цієї приватної структури дав хабар ківерцівському чиновнику».
«Відділ освіти до цього не причетний. Ми збільшили кількість членів тендерного комітету до семи осіб, це зробили свідомо, бо раніше було п’ять», – запевняв Микола Грибук.
Щодо вже опального Сергія Валерійовича, то він – місцевий. У ВНУ ім. Лесі Українки здобув фах політолога, а 2011 р. у Львові отримав ще й диплом магістра держуправління Національної академії державного управління при Президентові України. У 2002-2004 рр. молодий фахівець трудився спеціалістом другої категорії по виконавчій роботі Ківерцівської міськради, а наступних чотири роки – секретар виконкому цієї ж міськради. Два наступних роки в офіційній біографії Сергія Третяка відсутні, а в 2012-2014 рр. він учителював в одній із місцевих шкіл… Як уже зазначалося, 14 квітня 2015 р. голова райдержадміністрації Валерій Ткачук призначив його своїм заступником.
Останнім публічним заходом із участю Сергія Третяка, як повідомив сектор інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Ківерцівської райдержадміністрації, було проведення Сергієм Валерійовичем 18 січня ц. р. чергової оперативної наради з керівниками окремих відділів, служб та управлінь гуманітарної сфери району.
«Під час наради керівники прозвітували про виконані доручення, дані під час попередньої наради, та проінформували про плани роботи служби, управління, відділів та секторів райдержадміністрації на поточний тиждень», – деталізували.
А наступного дня з’явилися оперативники… Зрозуміло, що їм хтось повідомив про очікуваний факт передачі хабара… І був він, як стверджують поінформовані джерела, в доволі цікавій формі: в магазин прийшла не чужа Сергієві Третяку людина і від його імені почала «затоварюватися»…
Наразі в Ківерцівському р-ні у коридорах виконавчої влади працює три посадові особи з розпорядчими повноваженнями. Це голова райдержадміністрації Валерій Ткачук, його перший заступник Юліан Таранчук (який безуспішно намагався стати головою райради) та керівник апарату Зоя Радюк.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: 
карикатура на чиновників-хабарниківс  
(сайт «Про Все».);

ківерцівська райдержадміністрація.
Від редакції: Після затримання пан Третяк, однак, опинився не за ґратами слідчого ізолятора, а вдома. Прокурори з такою лояльністю не погодилися і звернулися в суд, аби запобіжний захід було змінено на більш суворий: із домашнього арешту – на взяття під варту. Бо, мовляв, існує загроза того, що затриманий може втекти від правосуддя навіть за кордон. Утім ні судді першої інстанції, ані апеляційний суд області не підтримали прокурорів та залишили міру запобіжного заходу попередньою: домашній арешт.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%