Золото рингу

Золото рингу

Олександра Федіс – боксерка з м. Ковель, майстер спорту України, представниця Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності.
Із перших днів і до сьогодні тренується під керівництвом заслуженого тренера України Віктора Рогатіна. Вона – багаторазова переможниця українських та міжнародних змагань. А нещодавно разом із колегами – досить відомими, як і сама, волинськими боксерками Тетяною Коб, Анною Жуковською відзначилися у Кривому Розі – на Кубку України з боксу, де виборола бронзу.
Майже одразу після змагань «Волинській газеті» вдалося поспілкуватися з Олександрою Федіс про те, як так сталося, що в її житті з’явився саме бокс, який жіночим спортом назвати важко.
– Щиро вітаю з нагородою! То які враження лишили по собі змагання у Кривому Розі?
– Загалом усе минуло досить вдало. Вважаю, що вдалося продемонструвати багато напрацьованих прийомів і показати техніку, котру ми з тренером довгий час вдосконалювали. Й організація турніру хороша, і суперники були достойні.
– То кого все ж не вдалося перемогти?
– Чесно кажучи, тут навіть важко говорити, що комусь програла, бо ж у боксі ще й ситуації мають значення. А загалом можна сказати, що не вдалося здолати суперницю з Чернігова.
– Участь дівчат у такому виді спорту, як бокс, це, по суті, ламання стереотипів про те, що жінка не може бути сильнішою за чоловіка. Де у вашому житті взявся бокс?
– У мене то, швидше, поворот долі. Я ж сама не з Ковеля, а Львівської області. Там і розпочинала тренуватися. 
Раніше займалася дзюдо, потім – рукопашним боєм, а якось тренер запропонував узяти участь у Кубку України з боксу. От і пішло-поїхало. То був мій вдалий старт – тоді зайняла третє місце. А потім якось одразу завоювала бронзу на чемпіонаті України. То був 2007 рік.
– Не можу оминути увагою… Як мама реагує на таку вашу «роботу» ? 
– Звісно, спочатку переживала. Бо ж то – травми, удари. Хоча підтримку з її боку я відчувала завжди: вона і тренер – дві людини, які надихають мене на перемоги. А тепер мама – ще й моя перша і головна вболівальниця.
І, чесно кажучи, на змаганнях, зазвичай, травми незначні, а от під час тренувань буває усяке. 
Та головне – фізична підготовка. Якщо постійно тренуватися, то все буде гаразд.
Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.6%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (131) - 27.4%