«Невже для влади наші діти – списаний матеріал?»

«Невже для влади наші діти –  списаний матеріал?»

Мати загиблого атовця Людмила Данилевич не може змиритися з байдужістю чиновників.

У попередніх номерах «Волинської газети» ми розповідали про трагічну долю трьох родин із Ковельщини, в яких війна забрала сина, чоловіка, батька, а держава пообіцяла всебічну підтримку згорьованим батькам, удовам, сиротам.
Серед тих, кого зачепило чорним крилом смерті, – сім’я Романа Данилевича. Боєць тодішньої 51-ї бригади загинув якраз у День Незалежності, 24 серпня, під час виходу з Іловайського котла. 
– Коли ми свого Ромку хоронили, багато гарних слів чули про «священний обов’язок» і обіцянку, що «допоможемо, чим можемо», «будуть труднощі – звертайтеся»… – пригадує мама загиблого бійця Людмила Данилевич. – Особисто нам, батькам, нічого не треба. Але хотілося, поки ще живі, лишити осиротілим онукам згадку про батька, – продовжує Людмила Данилевич. – Тому вирішили зробити все, аби діти отримали житло.
Не будемо деталізувати на бюджетних грошах і підтримці від знаного будівельника Віктора Чорнухи, який пішов назустріч родинам загиблих (більше про це у ст. «Сльози сиріт на піджаках влади» від 24 грудні 2015 р.). Зупинимося на проблемі, через яку із трьох ковельських родин грошей на житло вистачило одній сім’ї (Шилікам), ще одній (Ярмолюкам) дісталося тільки на півквартири, а Данилевичам зосталися… одні обіцянки.
Аби хоч якось підсобити матері, дружині та доньці загиблого Романа, «Волинська газета» адресувала листи владцям від районного до парламентського рівня. І ось які відповіді надійшли.
Голова райдержадміністрації Віктор Козак (до нього ми звернулися, оскільки загиблий солдат був прописаний у с. Облапи Ковельського р-ну) пояснив: «За даними селищних та сільських рад, станом на грудень 2015 року члени сімей загиблих учасників Антитерористичної операції на квартирному обліку не перебувають. Батьки загиблого Данилевича Романа Миколайовича перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення та отримують пільги відповідно до чинного законодавства.
Дружина загиблого учасника Антитерористичної операції є жителькою м. Ковель та перебуває на квартирному обліку в Ковельській міській раді. Рішенням сесії Данилевич Ольга Василівна отримала земельну ділянку під будівництво на території Дубівської сільської ради».
Із цього приводу Людмила Данилевич доводить до відома Віктора Козака: «Пільги ми не отримуємо, бо в нас усе на електриці, і якби ми їх мали, то б по дві тисячі гривень щомісяця за світло не платили б». 
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк дав значно ширше пояснення. Зокрема повідомив:
«У 2015 р. (…) на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи та потребують поліпшення житлових умов, обсяг субвенції Державного бюджету області становив 7 млн 109 тис. 005 гривень.
При розподілі асигнувань цієї субвенції між місцевими бюджетами враховано інформацію райдержадміністрацій та міськвиконкомів про кількість сімей загиблих військовослужбовців, дата взяття на житловий облік, кількість квадратних метрів житла, якого потребують зазначені особи, та опосередковану вартість житла по області, визначену наказом Мінрегіонбуду від 06.05.2015 р. Для бюджету міста Ковеля загальний обсяг зазначеної субвенції становив 920,44 тис. грн. Постановою Кабінету Міністрів від 20 травня 2015 р. передбачене співфінансування придбання житла відповідній категорії громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством. Враховуючи зазначене, у 2015 р. на цю мету додатково виділено 420 тис. грн із Ковельського міського бюджету.
За рахунок бюджетних коштів у 2015 р. було придбано двокімнатну квартиру гр. Шилік О.Г. на загальну суму 889 тис. грн (868,679 тис. грн – кошти із субвенції з Державного бюджету, 20,321 тис. грн – кошти міського бюджету). Залишок коштів у сумі 451,44 тис. грн (51,761 тис. грн – кошти субвенції, 399,697 тис.грн – кошти місцевого бюджету) спрямовано на придбання квартири для гр. Ярмолюк Ю.Ю.
Питання щодо забезпечення житлом членів сімей загиблих учасників АТО розглядалося  на черговій сесії обласної ради 24 грудня 2015 р. за зверненням голови громадської організації членів родин загиблих учасників АТО «Віра» гр. Данилевич Л.Л. (…) Враховуючи обмежений обсяг державних коштів, головою обласної ради запропоновано вирішити порушене питання за рахунок фонду «Новий Луцьк».
А народний депутат України Степан Івахів ретельно розповів про соціальну програму «Збережи життя солдату», на реалізацію котрої він разом із народними депутатами Яролавоми Москаленком і нині покійним Ігорем Єремеєвим витратили 70 млн грн.
«Зважаючи на важку економічну ситуацію в країні, я був змушений встановити певні правила щодо черговості надання допомоги. Зрозуміло, що в першу чергу задовольняються потреби бійців АТО, а вже потім допомога надається їхнім родинам. На жаль, економічна криза не дозволяє допомагати всім одночасно (…)».
У грудні Людмилі Данилевич пообіцяли протягом січня вирішити питання щодо виділення коштів із благодійного фонду Ігоря Палиці. Але станом на 26 січня жодної конкретної інформації жінка не має. «Вирішення питання перебуває у процесі», – таку відповідь отримала мати і з тим живе.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%