Архістратиг Миколи Куценка

Архістратиг Миколи Куценка

У великому залі "Галереї мистецтв" Будинку художника Волинської організації НСХУ (м. Луцьк вул. Лесі Українки 24а) щойно відкрилася виставка Миколи Куценка.

– На першу, а було це в дитинстві, і проводилася вона у райцентрі за 35 кілометрів від мого рідного села, я не доїхав, бо на 15-му кілометрі зламався велосипед, – мовив автор картин. – На цю встиг.

Судячи з атмосфери, яка панувала у виставковій залі, тут давно чекали на цього талановитого митця. Прийшло багато відомих художників, учнів та друзів живописця.

– Вже у 1976 році, відколи я приїхав до Луцька, Микола Куценко працював у Художньому фонді, – мовить Володимир Жупанюк. – Про його талант говорили старші художники, але він ніколи не виставлявся.

І насправді – це перша персональна виставка митця. Виставлено до сотні полотен олійного живопису та акварелей.

Микола Федорович уродженець с. Попівка Кошарського р-ну Ростовської області, в 1967-1971 роках навчався у Луганському державному художньому училищі, з 1972-го – у Луцьку. Працював художником у Рекламному комбінаті, Луцькому харчоторзі, Волинському міжколгоспбуді. В 1975 р. вступив до Київського державного художнього інституту на факультет живопису, через два роки перевівся на монументальний живопис (майстерня М. Стороженка). Після закінчення навчання (1981) отримав направлення у Волинські художньо-виробничі майстерні Художнього фонду УРСР художником-монументалістом. Виконував монументальні роботи: розписи, маркетрі, вітражі, мозаїки. З 1999 по 2015 рік викладав малюнок та живопис на відділенні художніх ремесел в Луцькому ВПУ будівництва та архітектури. З 1981 р. бере участь в обласних та республіканських виставках, але тільки після виходу на пенсію одважився на персональну.

Миколу Куценка привітали голова ВОО НСХУ Володимир Марчук, побратим по цеху й викладацькій роботі Анатолій Стельмах, художник-реставратор Анатолій Квасюк, дружина Алла, художники Світлана Костукевич, Володимир Жупанюк, письменник Петро Коробчук та інші.

Це художник світлих почуттів, надзвичайно тонкий колорист і великий романтик. Більшість робіт оспівують природу Волині, частина – серія «Екологія», що називається, «б’є у набат», намагається прикликати людей до шанування довкілля. Одна – мабуть, із найновіших – зображує архістратига Михаїла, який списом пронизує найбільшого теперішнього ворога України…

Сергій Цюриць.

На фото автора: під час відкриття виставки; Микола Куценко у колі друзів і рідних; авторські роботи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (210) - 87.1%
Пізно (7) - 2.9%
Яка різниця? (7) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 3.7%
Мені байдуже (7) - 2.9%