Нова «візитка Яроша»

Нова «візитка Яроша»

На який гачок не ловиться легенда Майдану?

22 лютого в Луцьку побував лідер руху «Державницька Ініціатива Яроша», позафракційний народний депутат України Дмитро Ярош. Людина, з якою ще недавно пов’язували най успішніші наступи «Правого сектору» на столичному Майдані та найблискучіші перемоги добровольчих батальйонів на Донбасі.
Нині Дмитро Ярош – інший. Здається, що не лише скинув із себе камуфляжну уніформу зовні, але й звів до мінімуму мілітаристські настрої всередині. Він приїхав на Волинь, щоб…
А для чого він, власне, побував у Ковелі та Луцьку 22 лютого, а 23-го відвідав шахтарський Нововолинськ? Спробуймо знайти відповідь в результаті аналізу сказаного на прес-конференції, котру він провів із координатором руху «ДІЯ» на Волині Сергієм Дружиновичем.

Діагноз ситуації

«В Україні – збільшення турбулентності, підняття радикальних та революційних настроїв… Це бачу скрізь – і на Донбасі, де недавно проводив схожі зустрічі в Краматорську та Маріуполі, і тут, на Волині, й по інших регіонах – те саме. І проблеми скрізь однакові: незадоволення урядом, гальмування правової реформи, суцільна корупція… Запас міцності нашої держави, на жаль, вичерпується. Тому потрібно нарешті сконсолідувати суспільство. Зробити те, що намагався на початках здійснити Народний Рух, доки його лідерів не розтягнули по різних партіях. Перемоги можна ще досягнути. Але після якісних та ґрунтовних змін, у яких, насамперед, зацікавлений український народ. Інакше влада робиться безконтрольною та «ощасливлює» людей без участі самого народу», – стверджує ще до початку озвучення питань присутніх представників мас-медіа.

Хто союзник?

Наразі Дмитро Ярош сконцентрувався на вирішенні двох основних завдань. Насамперед, це військовий напрямок, тому дуже багато зусиль іде на підтримку боєздатності частин, розташованих на Сході. Другий – громадсько-політичний, бо «владу доводиться контролювати не лише нинішню: треба буде й ту, що прийде завтра».
У цьому сенсі «ДІЯ» розпочала співпрацю з низкою рухів та ініціатив, особливий інтерес із яких викликає Спілка офіцерів України на чолі з волинянином Олександром Скіпальським.
Чи планував Дмитро Анатолійович зустрічі на Волині з головою облради Ігорем Палицею (одним із керівників партії «УКРОП») та головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком?
У першому випадку виявилося, що Дмитро Ярош особисто навіть не знайомий із Ігорем Петровичем. Але якщо в обох будуть час і можливість, то проти контактів не заперечуватиме. 
У другому: «Завдання волиняни мені зустрічатися з губернатором Волині не ставили».

Депутатство

«Я не дуже хотів туди йти, в парламент, – зізнається. – Але було відповідне рішення Проводу «Правого сектору», запит людей із Дніпропетровщини, де я представляю виборців округу, що межує безпосередньо з Донецькою областю. Головне, що вони просили: аби війна не дісталися до них. Цей наказ я виконав!».
Ще він розробив законопроект щодо прирівнювання в правах добровольців, вважаючи цю справу «моральним обов’язком перед побратимами». Використовуючи можливості народного депутата, вже домігся присвоєння статусу учасників АТО чотирьом полеглим і трьом важко пораненим. 
Робота триває.
Щодо внутрішніх колізій роботи парламенту, то позафракційний Дмитро Ярош, як і всі інші неучасники груп чи фракцій, фактично ніякого впливу на процес ухвалення рішень не має. Тим паче, що «парламентаризмом там і не пахне, йдуть постійні «договорняки». 

ПС та «візитка Яроша»

«У «Правому секторі» залишилися мої друзі та побратими», – стверджує Дмитро Ярош. Проте наголошує – у них наразі різні погляди на шляхи та методи розбудови України, на методологію боротьби.
А щодо «візитки Яроша», якою в путінській Московії хіба що дітей не лякають, то її поява спочатку в кремлівських медіа, а потім і в усьому інформаційному просторі планети насправді сумна. Дмитро Ярош пригадав один із боїв, коли довелося захоплювати ворожий блокпост. Як правило, бійці не беруть із собою документів, але один із добровольців поклав у кишеню його візитку. І коли поліг смертю героя, загарбники її знайшли. І розтрубили на весь світ…
Лише недавно, як зізнався Дмитро Ярош, вдалося знайти та повернути бездиханне тіло побратима. Тепер найголовніше – транспортувати прах на рідну Київщину, щоб гідно провести в останню путь…

Замість післямови

Біля входу в Палац культури м. Луцька, де відбулася прес-конференція, було помічено дуже багатьох представників революційного середовища Волині. Візит Дмитра Яроша для них став справжньою подією… І ще довго після спілкування з журналістами Дмитро Анатолійович, розкурюючи із хлопцями цигарки, говорив із ними неквапливо та щиро…
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: Дмитро Ярош – у Луцьку. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%