«Пташечка» UR-54843 доліталася…

«Пташечка» UR-54843 доліталася…

На Тернопільщині прикордонники та співробітники СБУ затримали черговий «Ан-2» із контрабандними цигарками… Схоже, що не лише Волинь, але й уся Західна України поринули в морок нічних польотів «кукурудзників» у країни ЄС…


Щоб спіймати «на гарячому» чергову «пташечку», «прикордонні оперативно-розшукові підрозділи провели копітку та системну роботу по пошуку ймовірних місць злету та посадки літаків». Як інформує прес-служба ДПСУ, «заходи тривали у тісній взаємодії з прикордонниками Республіки Польща, при цьому відбувався оперативний обмін інформацією».

Проведена робота дала позитивний результат уже 25 лютого ц. р.:

«У рамках кримінального провадження оперативно-розшукові підрозділи Західного регіонального управління з залученням мобільної застави в Кременецькому районі Тернопільської області затримали літак Ан-2. Ним порушники планували перемістити в Польщу велику кількість тютюнових виробів. Операція тривала не один день, адже порушники декілька разів міняли місце злету. Також були виявлені і чоловіки, які, ймовірно, причетні до порушення, та 2 автівки.  Деякі з громадян після викриття спробували втекти з місця, однак це їм не вдалося, прикордонники їх затримали. В літаку та автівці прикордонники виявили загалом близько 70 ящиків з сигаретами.  Про чергове затримання українські прикордонники оперативно повідомили своїх польських колег, аби ті провели пошуки на своїй території, адже після затримання стало відоме приблизне місце доставки сигарет».

Варто зауважити, що контрабандисти знову використали для нічних польотів у Польщу легендарний біплан Ан-2. Крилата машина з бортовим номером UR-54843 була збудована в 1979 р. на польському заводі PZL-Mielec. У 1993-1998 рр. «кукурудзник» був приписаний до «Авіаліній України» та здійснював регулярні польоти. Потім його продали якомусь Глуховскому О. В. 17 липня 2012 р. наказом Державіаслужби України літак був списаний, йому було заборонено підніматися в небо. Місце базування – Полтава.

Чи розповість затриманий екіпаж Ан-2 про спільників, які у 2013-2016 рр. здійснювали сході польоти з території Волині, покаже слідство. Але що дві авіакатастрофи з загибеллю пілотів біля с. Скулин Ковельського р-ну і с. Промінь Луцького р-нів не дали відповідей на це запитання, то це очевидний ляпас усім волинським правоохоронцям. Як і черговий факт, коли 6 лютого ц. р. у Маневицьких лісах здійснив вимушену посадку двійчник «тернопільського контрабандиста», проте ні пілотів, ні їхніх спільників досі ніхто не знайшов…

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби ДПСУ: ось він – крилатий контрабандист!

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%