Яйця з чужого сідала

Яйця з чужого сідала

Незважаючи на посилені заходи безпеки, доволі прикрий інцидент стався у Луцьку на Замковій площі після того, як після богослужінь та промов у кафедральному костелі святих Петра і Павла Президент РП Броніслав Коморовські в оточенні VIP-персон вийшов на вулицю. Тут його підстерігав 21-річний мешканець Запоріжжя, який, однією рукою вітаючись із польським главою держави, другою роздушив у нього на плечі… куряче яйце.

Щоби дістатися до ресторану «Корона Вітовта», де організували урочистий прийом на честь візиту глави Польщі, панові Коморовські після урочистостей у костелі потрібно було пройти всього кілька сотень метрів. Волинська міліція ще за годину до прибуття Президента РП влаштувала «живий коридор» із правоохоронців, які повністю очистили від сторонніх людей один тротуар і значну частину площі. Проте Броніслав Коморовські, проминувши шеренгу харцерів, вирішив поспілкуватися з місцевим населенням буквально біля виходу з храму. І тут сталося несподіване… 
«Інцидент трапився відразу після богослужіння в костелі святих Петра й Павла, де відбулася спільна молитва і вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії. Коли Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський безпосередньо підійшов поспілкуватися із вірянами, котрі чекали на площі, юнак із натовпу поплескав його по плечу рукою, в якій було куряче яйце. Працівники міліції миттєво вивели молодого чоловіка і відвезли на обстеження в обласний наркодиспансер. Вмісту алкоголю у його крові не виявлено. Встановлено, що зловмисник – 21-річний житель міста Запоріжжя. За цим фактом слідчим управлінням УМВС України у Волинській області розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років», – оперативно повідомив СЗГ УМВСУ у Волинській області.
Варто зауважити, що особиста охорона Президента Польщі в цій ситуації спрацювала миттєво, затримавши хулігана та передавши його міліціонерам. Виявилося, що в його рюкзаку було ще кілька курячих яєць…
Те, що в безпосередньому фізичному контактові сторонньої людини з Президентом РП винна його особиста охорона, – не викликає жодних сумнівів, адже ніхто, крім неї, не вирішує, як захищати першу особу держави в подібних ситуаціях. Бо представники вітчизняного управління державної охорони, Служби безпеки чи міліції під час візитів закордонних гостей такого рівня виконують лише допоміжну функцію.
Не важко припустити, що затриманий запорізький хуліган був біля костелу не один. Як би організатори подібних провокацій не старалися, вони все одно не змогли чітко знати, куди саме після богослужіння та промови підійде високий гість, щоби поспілкуватися з місцевим населенням та гостями заходу. Тому, найімовірніше, носіїв курячих яєць було мінімум кілька, і розташувалися вони в різних місцях Замкової площі. І якщо це так, то вже не польським, а нашим правоохоронцям слід встановити точну кількість членів як зондеркоманди, що прибула 14 липня до Луцька, так і «штабних працівників», що залишилися за межами нашої області.
Хоч би там як, але за кілька хвилин після прикрого інциденту Броніслав Коморовські продовжив рухатися площею. На ньому був уже чистий піджак. Не демонструючи жодних негативних емоцій, він продовжив спілкування з людьми, зокрема, з байкерами, які прибули з Польщі, та з представниками одного з місцевих польських культурних товариств. Єдине, що видавало стурбованість його охорони, так це наїжачені погляди суворих чоловіків із засобами зв’язку на вухах та біля губ і в цивільних костюмах, під якими ховалася вогнепальна зброя.
Хто може стояти за організацією та здійсненням цієї провокації? Народний депутат від «Свободи» Анатолій Вітів, який напередодні візиту пана Коморовські в Луцьк заявляв про небажаність його появи на Волині, в спілкуванні з автором цих рядків приблизно за годину до інциденту запевнив, що ні він особисто, ні його політична сила не планували проводити ніяких акцій протесту, перевівши дискусію в політичну площину. Мало того, незадовго до цього прикрого випадку Анатолій Миколайович у супроводі свого колеги Євгена Мельника, депутата облради Святослава Боруцького і партійного прес-секретаря чемно залишив територію Старого міста.
Враховуючи особу затриманого запорізького хулігана, можна припустити, що представник території, де й зараз сильно поширені антиукраїнські настрої і де місцеві комуністи демонстративно збудували пам’ятник Сталіну, виконував чиєсь завдання. Чиє? Якщо згадати слова Броніслава Коморовські, сказані ним у луцькому костелі буквально за 30 хв. до цього інциденту (конфлікти між поляками та українцями потрібні якійсь третій стороні, яка не бажає незалежності та свободи ні Україні, ні Польщі), то цю «третю сторону» вирахувати дуже просто.  
На продовження цієї тези – цитата доктора історичних наук Олексія Гараня з українського варіанту російської газети «Известия» від 11 липня ц. р.:«Звичайно, є сили – вони перебувають за межами України, і ми знаємо, де – котрі зроблять усе для того, щоб Україна не підписала угоду про асоціацію з ЄС. Ці сили будуть підштовхувати до дій, які дискредитують Україну, тим більше, напередодні саміту у Вільнюсі. І для цього вони використовуватимуть найрізноманітніші засоби».
І хоч як це не прикро констатувати, факт хамського ставлення до Президента сусідньої держави хоча й без участі волинян, але стався саме на нашій території. Проте вселяє оптимізм доволі мудра реакція самого Броніслава Коморовські, котрий сказав, що коментувати нічого, а про якийсь такий випадок він… також щось чув.
В усякому випадку, правоохоронці, які займаються розслідуванням цієї справи, докладуть максимум зусиль, аби спонукати затриманого запорізького хулігана дати вичерпні свідчення не тільки про те, в якому саме магазині і за якою ціною купував курячі яйця (чи з якого політичного сідала забрав), але й хто прокладав йому маршрут із Запоріжжя в Луцьк і оплатив квиток… в один кінець.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото автора: Броніслав Коморовські за кілька хвилин після інциденту спокійно спілкується з польськими байкерами та представниками польської нацменшини. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%