Сумні мелодії

Сумні мелодії

Луцький кафедральний римсько-католицький костел святих Петра і Павла 13 липня став епіцентром масштабних заходів із відзначення 70-річчя Волинської трагедії. Увечері в суботу тут відбулося представлення музичного твору «Волинська епітафія. 1943» у виконанні артистів Люблінської філармонії.
 
Захід, у якому взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін, відкрила Генеральний консул РП у Луцьку Беата Бживчи. І хоча лунали лише сумні мелодії, було зрозуміло, кому вони присвячуються. В програмці концерту один із люблінських артистів, органіст Роберт Грудзєнь, який створив твір «Dolorosa Волинь. 1943», вказав: «Нелегко мати справу з цією темою, тому що я працюю з українцями, але у мене є друзі, які під час масових убивств у польських селах втратили своїх близьких. Іноді цілі сім’ї. Ця пісня є даниною поваги до їхньої пам’яті».
А композитор Марцін Мірковські з приводу мотивів створення «Волинської епітафії. 1943» зазначив: «Написав твір для вшанування пам’яті поляків на Волині. Виконання такого нещоденного «замовлення» було для мене – композитора – нелегким завданням. Я задумувався: як перед обличчям величезної музичної трагедії створити портрет тих подій?  У пошуках відповідного «натхнення» почав досліджувати історію Волині, сягаючи документів, фотографій та свідчень очевидців тих драматичних подій. У моїй пам’яті вже назавжди залишаться багато шокуючих образів… Можливо, ця музична епітафія хоча б трішки полегшить біль тих, котрі пам’ятають. Хоча минуло вже 70 років».
Відтак музика накладалася на історію, а та – на сьогодення. Тож у приміщенні костелу були переважно польські дипломати, гості з-за Бугу, члени польських національно-культурних товариств і значно менша кількість іншої категорії слухачів, серед яких помічено голову товариства «Холмщина» Миколу Онуфрійчука. 
Роман УСТИМЧУК.
На фото Світлани ДУМСЬКОЇ: програмка для відвідувачів; слухачі музичної епітафії; виступ генконсула Беати Бживчи; віртуози мистецтва. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%