Взаємна спокута

Взаємна спокута

Минуле не треба забувати, але воно не повинне руйнувати майбутнього. На цьому постійно наголошували під час академії пам’яті, що відбулася у стінах облмуздрамтеатру ім. Тараса Шевченка. 

Відвідали захід під назвою «Через порозуміння – до майбутнього», приурочений 70-й річниці трагічних подій 1943-го, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, голова облради Володимир Войтович, їхні заступники, представники духовенства, громадськість міста. Серед присутніх не було жодного представника польських консульства чи товариства.
Всі схилили голови перед жертвами трагедії під час хвилини мовчання і помолилися двома мовами. 
– На жаль, події 70-річної давнини не прикрашають взаємин українців і поляків. І про таке мовчати не можна. Але саме це має навчити нас не повторювати помилок минулого. Історія ж часто заважає приймати мудрі і виважені рішення, – сказав Борис Клімчук. – Єдине: ми не повинні загострювати ті моменти. Кожна сторона нині має простити і попросити прощення.
Борис Петрович розповів, що на Волині вже відновлено 8 цвинтарів, встановлено понад 40 пам’ятних знаків у місцях загибелі поляків, побудовано меморіал польським жертвам у с. Павлівка Іваничівського р-ну. Тепер на часі – спорудження меморіалу у с. Сагринь Грубешівського повіту Люблінського воєводства. Там поховано понад 1000 українців. Тож голова облдержадміністрації висловив надію, що його відкриття – близьке майбутнє. А коли це станеться, українці і поляки разом помоляться за невинних людей, життя яких передчасно обірвалося через чиюсь злу волю. 
– Ми не боїмося відповідальності, а виступаємо за об’єктивну оцінку історичних подій, що відбувалися у ті роки як на українській, так і польській територіях, – наголосив Борис Клімчук.
Він також зазначив, що об’єктивні історичні дослідження дають підстави стверджувати: жертвами були представники обох народів.
А ще кожна сторона повинна розуміти: тоді мали місце не лише випадки взаємного знищення, але й взаємодопомоги – поляки рятували українців, українці рятували поляків. 
– Ми сьогодні висловлюємо слова вдячності цим людям – усім, хто, наражаючи на небезпеку свої сім’ї, рятували один одного. І сьогодні на Волині ведеться багато роботи для того, аби належно вшанувати всіх, хто постраждав у тій боротьбі. Не важливо – поляки це чи українці, – схвильовано говорив голова облдержадміністрації.
Борис Клімчук також переконливо заявив, що українська сторона – Президент і Уряд – готові до чесного відкритого діалогу і порозуміння. 
– Сьогодні Україна і Польща – це дві незалежні демократичні держави, давні стратегічні партнери і хороші сусіди.  Тож у наших спільних інтересах – поглиблення співробітництва та стратегічного партнерства, щире єднання, порозуміння та приязнь, – наголосив Борис Клімчук.
Світлана ДУМСЬКА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%