"Південно-східні території"...

11 липня у Волинському сквері варшавського мікрорайону «Жолобок» Президент Республіки Польща Броніслав Коморовські урочисто відкрив пам'ятник польським жертвам Волинської трагедії.  Його центральним елементом є 7-метровий хрест, з обох боків біля якого встановлено 18 таблиць із назвами місцевостей України, що в 1920-1939 рр. належали Польщі, де бандерівці «здійснила масові злочини». Жоден український дипломат на цьому заході присутній не був.

«Я вдячний, що маємо змогу разом молитися як християни, говорити та нагадувати світові: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Є що прощати. Є про що просити доброго Господа Бога, аби він дарував людям злочин, бо той злочин – серед найболючішого досвіду поляків часів Другої світової війни. Про це говорять таблиці, які відтворюють назви понад 2000 сіл, місцевостей на давніх Кресах Другої Речі Посполитої, де в кожній із них загинуло щонайменше по 5 поляків. Мовимо про трагедію поляків,  але також знаємо про злочини, спрямовані й проти інших народів. То був страшний час, період, який провокував на взаємні злочини. Тому, вшановуючи зараз польські жертви, пам’ятаємо також про знищення євреїв на тих теренах, про смерть українців, загибель усіх інших мешканців тих давніх південно-східних Кресових теренів Речі Посполитої…
Зустрічаємося 11 липня, якраз у 70-ту річницю тих страшних подій, щоби спільною пам’яттю огорнути всі жертви того страшного часу.
Зустрічаємося тут, у Волинському сквері столиці Польщі, де є також центр польської пам'яті, де вже кільканадцять років, крок за кроком, постає місце вшанування збройної боротьби, традицій 27-ї Волинської дивізії Армії Крайової, увічнення страждань та мучениченицької смерті польських мешканців тих південно-східних територій…
Також разом ми повинні нести великий болісний тягар пам'яті про страшні часи, які, однак, минули. Мусимо нести тягар пам'яті і ми, поляки. У спосіб важливий і важкий для них повинні нести цей тягар і громадяни сьогодні вільної та незалежної України», – цитує пана Коморовські під час виступу наводить прес-служба Президента РП. 
Наш кор.
На фото прес-служби Президента РП: Броніслав Коморовські виступає у варшавсько-волинському сквері.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%