Світязька дача Ігоря Васюника

Світязька дача Ігоря Васюника

Рідний брат гуманітарного віце-прем’єра в уряді Юлії Тимошенко незаконно прихопив собі землю на березі озера Світязь і збудував там хороми! А з ним – ще троє спритників…

А ЩО ЗА ПАРКАНОМ?
Пам’ятаєте, як раділи працівники ЗМІ, коли у 2003 р. тодішній голова Волинської облдержадміністрації, Герой України Анатолій Француз озвучив намір збудувати для них Міжнародний оздоровчий журналістський центр (МОЖЦ) «Світязь». Згодом навіть перший камінь під майбутнє будівництво заклали та освятили... 
Але радість була передчасною. Виділених коштів для зведення об’єкта, який би відповідав гучній назві, було явно замало. Тож здійснити масштабний проект тоді не судилося. І лише тепер завдяки фонду Бориса Клімчука «Рідна Волинь» підходить до завершення спорудження будинку для відпочинку медійників. Скромної споруди на земельній ділянці площею 20 соток. Хоча МОЖЦ «Світязь» мав займати значно більшу територію – 1,3 га. Куди ж поділася решта – 1,1 га?
Уже в 2008 р. ця мальовнича місцевість в урочищі Гушове, що раніше була частиною території пансіонату «Шацькі озера», обросла триметровим цегляним парканом із кованими воротами. Падали одна за одною сосни за парканом – там активно велося будівництво. Казали: буде ще одна база відпочинку, але вже приватна. Принаймні так зазначено в розпорядженні про дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, підписаному тодішнім головою Шацької райдержадміністрації Леонідом Кислюком. Але інтуїція місцевих жителів підказувала: будують дачні хороми для відпочинку еліти.
Так воно й сталося. Пан Кислюк у своєму розпорядженні від 12 лютого 2007 р. за №44 надавав на 49 років 1,1 га землі якомусь ТзОВ «Легіон», юридична адреса якого – в м. Рівне. Того ж дня він підписав ще одне розпорядження, зареєстроване за №43, – про припинення користування земельною ділянкою Волинською обласною організацією Національної спілки журналістів України. Бо після того, як журналістській організації виділили 1,3 га (а сталося це 31 серпня 2004 р.) для будівництва МОЖЦ «Світязь», вона не підписала договору оренди землі із Шацькою райдержадміністрацією (хоча всі необхідні рішення сесій рад, зокрема й обласної, в неї були). Тож забравши у ВОО НСЖУ землю площею 1,1 га, Леонід Кислюк зобов’язав її переоформити право користування лише ділянкою у 20 соток.
У 2008 р., коли у Світязьку сільську раду звернулися з проханням розділити земельну ділянку, виділену ТзОВ «Легіон», із зведеними на ній будівлями на 4 осіб, підтвердився здогад про те, що землю рівненська фірма брала не для створення бази відпочинку, а для будівництва елітних котеджів. І тут депутати земельної комісії з'ясували, що високоповажні особи «залізли» ще й на дев'ять соток за межі наданої паном Кислюком території. Сільські депутати поставили вимогу врегулювати межі забудови і при поділі землі сплатити 10% від вартості обсягів об'єкта на розвиток інфраструктури села. Тільки ніхто нічого так і не платив.
Придумали іншу схему. ТзОВ «Легіон» звернулося до Господарського суду Волинської області з клопотанням про розірвання договору оренди. Мотивували це тим, що об’єкти незавершеного будівництва, які встигли звести на земельній ділянці, продали фізичним особам. І 5 травня 2010 р. клопотання наші кришталево чисті служителі Феміди задовольнили.
Хто ж ці достойники, які нібито купили недобудовані дачі на березі озера-перлини? Прізвище одного співзвучне з прізвищем керівника ТзОВ «Легіон» Світлани Федорівни Піцини. Другою особою стала мешканка столиці, третьою – нинішній директор ПрАТ «Волиньтурист», а тоді «скромний» директор пансіонату «Шацькі озера» Федір Федорович Заєць. І четвертою – Ігор Васильович Васюник, як зазначається у «Вікіпедії», український політик, громадський діяч, підприємець і меценат. У 2006-2010 рр. він був депутатом V демократичного скликання Львівської обласної ради, заступником голови Львівської обласної організації партії «Фронт змін», а з 2012 р. – народний депутат України, обраний від ВО «Батьківщина» в мажоритарному окрузі у м. Львові. Коли його брат, гуманітарний віце-прем’єр в уряді Юлії Тимошенко Іван Васюник міркував над тим, як добудувати до «Євро-2012» НСК «Олімпійський», Ігор Васильович опікувався іншою будовою – своєю дачею для відпочинку на Світязі.
Тільки от заковика – Волинське обласне ЗАТ із туризму та екскурсіях «Волиньтурист», яке було створене у червні 2003 р. на базі Волинського обласного дочірнього підприємства «Волиньтурист», не мало права розпоряджатися землею, бо вона перебувала в користуванні іншої юридичної особи – пансіонату «Шацькі озера». Після реорганізації потрібно було спочатку оформити правовстановлюючі документи, чого не зробили. Як наслідок – землею ЗАТ «Волиньтурист», а за ним і ТзОВ «Легіон» користувалися незаконно. Це зазначив у своєму рішенні Господарський суд Волинської області, куди з позовом в інтересах держави звернувся прокурор області. Це підтвердив і Рівненський апеляційний господарський суд, і Вищий господарський суд України, куди з апеляційною та касаційною скаргами зверталося ПрАТ «Волиньтурист». Тепер цю землю рішенням суду повернули у власність держави.
А що ж буде з уже зведеними на ній будівлями? Як зазначив на одній із оперативних нарад голова облдержадміністрації Борис Клімчук, бульдозерів ніхто туди посилати не буде. Але за землю нардепові доведеться заплатити.
«Ми ж не кровожерливі, ми порядні. Якщо капіталісти чи багаті народні депутати побудувалися, то хай живуть, але гроші – в казну. Два варіанти: орендна плата або викуп», – повідомив губернатор. 
«ПРИХВАТИЗАЦІЯ» «ШАЦЬКИХ ОЗЕР» 
Та й це ще не все. Панові Васюнику так сподобався цей райський куточок, що він вирішив робити на ньому бізнес. 10 липня 2009 р. львівська будівельна фірма ТзОВ «ВОЯВІ» укладає договір із ЗАТ «Волиньтурист», згідно з яким бере в оренду на 10 років 4 корпуси (№4, 5, 6, 7), 6 літніх будиночків (№1, 2, 3, 4, 31, 32) і відкритий танцювальний майданчик пансіонату «Шацькі озера». Підремонтувавши будівлі, львівські зодчі починають заробляти на відпочивальниках. І нікого не бентежить, що ще вчора це було профспілкове майно. 
Очевидно, його вже би «прихватизували», посилаючись на невимовні поліпшення, які зробило ТзОВ «ВОЯВІ», разом із виділеною землею. Якби не перевірка у 2011 р. Держкомзему в Любомльському р-ні, що встановила: ЗАТ «Волиньтурист» використовує земельну ділянку загальною площею 17,05 га без будь-яких правовстановлюючих документів, відповідно ТзОВ «ВОЯВІ» порушило Земельний кодекс України, бо самовільно використовує ділянку загальною площею 0,2844 га під орендованим майном та 4,1194 га прилеглої території. Господарський суд Волинської області 29 листопада 2011 р. анулював той пункт договору між ЗАТ «Волиньтурист» і ТзОВ «ВОЯВІ», що стосується передачі права користування земельною ділянкою площею 4,1194 га і за її самозахоплення призначив львівським бізнесменам-будівельникам сплатити 71017 грн 66 коп. штрафу. Цим же рішенням суд зобов’язав обидва господарюючі суб’єкти повернути земельну ділянку рекреаційного призначення та земель технічної інфраструктури загальною площею 16,05 га до державної власності. Як було вже зазначено, горе-бізнесмени довго впиралися, дійшли аж до Верховного господарського суду України, який, однак, підтвердив незаконність їхніх земельних оборудок. Наразі землю вже повернуто в державну власність.
На цьому можна було би поставити крапку. Але вдумливий читач одразу запитає: а причім тут Ігор Васюник? Формально ні при чому. Але аналітики давно вказують на його можливу причетність до ТзОВ «ВОЯВІ». Цікаво, що директор цієї фірми пан Григорій Михайлович Мітренга проживає в с. Великий Любінь Городоцького р-ну Львівщини, звідки родом брати Васюники. А як тільки Ігоря Васильовича обрали народним депутатом, він узяв собі в помічники-консультанти на громадських засадах все того ж Григорія Михайловича. Цікаво, навіщо успішному директорові фірми «ксіва» помічника нардепа?
А ще цікаво, чи знали виборці Франківського р-ну Львова, які у жовтні 2012 р. віддавали свої голоси у 117-му окрузі за Ігоря Васюника, що він причетний до земельних оборудок на Світязі? Чи їм достатнього було знати, що цей меценат, який про свою благодійну діяльність почав публічно говорити лише влітку 2012 р., – висуванець ВО «Батьківщина»? І не важливо, що через нього не потрапив до Верховної Ради «польовий командир» Майдану Тарас Стецьків, який балотувався по цьому ж округу як самовисуванець, бо йому з приходом до керма «Батьківщини» Арсенія Яценюка чомусь не знайшлося гідного місця в її структурах.
Сергій ЛЯЩИНСЬКИЙ.
На фото автора: а за мурованими парканами – райське гніздечко на чужій землі.

Від редакції. Оголошуючи про намір посприяти волинським журналістам створити на березі о. Світязь міжнародний оздоровчий центр для журналістів та залучаючи для цього кошти, Анатолій Француз біля символічного каменя сказав: «У цій справі осторонь ніхто не стоятиме!». Як бачимо, уже немає на Волині ні самого Анатолія Йосиповича, ні того «святого» каменя. А от квартет спритників – які не могли здійснити своєї оборудки без сприяння не тільки тодішніх чиновників районного, але й обласного та загальнодержавного масштабів, – схоже, зрозуміли його слова буквально. І – увірвали у волинських журналістів та держави ласий кусень заповідної території, ринкова вартість якої може сягнути 1 млн дол. США.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (264) - 86%
Пізно (10) - 3.3%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%