Скільки коштує здоров’я сім’ї?

Скільки коштує здоров’я сім’ї?

– Ось оцет купила за три гривні! – урочисто проголосила сусідка Ольга, яку ну просто розпирала гордість від думки про те, яка ж вона економна господиня.
 
Спритна старенька Іллівна посміхнулася у відповідь:
– Не на тому економиш, дитинко.
Слова виявилися пророчими. Наприкінці осені Ольга з похмурим обличчям виносила з льоха закриті серпневими днями банки із салатами, огірками та помідорчиками. Кришки зірвано, всередині банки все забродило, порозлазилося, забруднивши підлогу і стіни.
– Доекономилася... – зітхнула Іллівна, у якої, до слова, всі банки стояли, немов на картинці, – одна в одну.
– Ну як же так?! – засмучена Ольга присіла біля нас. – Усе готувала за рецептом, вимірювала до граминки.
– А про оцет за три гривні забула? – раптом вимовила Іллівна.
Ольга здивовано подивилася на стареньку. А дарма, адже хороший оцет – головне правило в консервації, саме оцет не дозволяє бактеріям розмножуватися в банках, зберігаючи домашню консервацію свіжою та смачною. Всі наші рецепти розраховані на 9% оцет. А тепер уявіть, що ви купили оцет 6-7%. Він дешевший, але й отриманий маринад уже не відповідатиме рецептурі.
Оцет – один із найдавніших винаходів людства, котрий зберігся до наших днів. Сьогодні ми не можемо уявити собі, щоб на кухні не було звичної пляшечки з оцтом. Від цього продукту залежить смак та якість приготованого маринаду для риби або шашлику, безпека домашніх косметичних засобів та медичних настоянок. А роль оцту в консервації взагалі найважливіша. Можна лише уявити, яким буде результат неправильного дозування під час консервування овочів! Господині, приділяючи належну увагу вибору кришок, рецептурі і стерилізації, часто не беруть до уваги важливість якості оцту, а то і свідомо економлять, купуючи продукт на кілька гривень дешевше.
Співробітниця скаржилася, що попалася на вудку дешевизни, маринуючи улюблені баклажани. Каже, трудилися всією сім’єю, фарширували «синенькі» зеленню і заливали «тим самим секретним маринадом». Але коли подали їх на стіл до сімейного торжества, перевірений роками рецепт просто-таки підвів. М'які шматки дивного сірого кольору, а на смак ніхто навіть спробувати не наважився – дуже вже неїстівний вигляд мали ті баклажани. Особливо журився чоловік, який без улюбленої страви не уявляв жодного домашнього застілля. Та й сил і часу усі затратили чимало... Крім того, знайома запевняла, що й рецепт витримали до грама, умови зберігання були належними.
На жаль, виною всьому знову став оцет, куплений похапцем. І хто би міг подумати, що така дрібниця зведе всю працю нанівець?
Безсовісні ділки у період консервування овочів без особливих проблем наживаються на довірливих покупцях, створюючи фірми-одноденки, штампують сумнівний сурогат за «найнижчими цінами», замінюючи вміст оцтової кислоти. І який результат? Ваші гроші, час і праця злітають у повітря разом із кришками, а з любов’ю консервовані овочі стають безнадійно зіпсованими.
Як же вибрати оцет, котрий вбереже ваші запаси, а в погребі – мир і тишу? У першу чергу – намагайтеся купувати оцет у хороших магазинах, які працюють із перевіреними фірмами-постачальниками, забезпечують належні умови зберігання товару і стежать за терміном придатності. Намагайтеся вибирати оцет перевірених марок, які зарекомендували себе на бакалійному ринку і відповідають за якість продукції заслуженою серед покупців репутацією. Відповідальний виробник вказує на етикетці всю контактну інформацію та адреси складу продукції, телефони служб, які можуть відповісти на всі питання споживачів. Хороша етикетка і тара, супровідна документація, що підтверджує якість продукції, перевірений бренд – ось основні складові, котрі дозволяють робити висновки про те, який товар ви купуєте. До того ж, придивіться уважніше до цін. Невже різниця в 1-2 грн на пляшці оцту – та ціна, яку ви готові платити за свою працю і здоров’я своєї сім’ї?
Нині розпочинається гаряча пора консервації, господині вже перебирають улюблені рецепти, очікуючи, поки достигнуть овочі. Подбайте про те, щоб вони дочекалися своєї черги під кришками в банках, а не сміттям під ногами і плямами на стелі. Нехай у вашому погребі буде мир, а банки з консервацією залишаться банками, а не мінами сповільненої дії, що вибухають, коли їм заманеться. Не економте там, де економія може обійтися надто дорого. Купуйте оцет перевірених виробників у надійних магазинах. Ваш погріб – не місце бойових дій. Нехай кришки залишаються там, де їм належить залишатися, а запаси на зиму радують вас свіжістю і знайомим улюбленим смаком.
Анастасія МОЙСЮК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%