Позбавляємося неякісних товарів

Позбавляємося неякісних товарів

Якщо зовсім недавно волиняни (як і українці загалом) погану якість продуктів харчування обговорювали лише в тісному колі, нарікаючи на виробника та продавця, то тепер споживач почувається захищеним. Причина таких змін зрозуміла: люди переконалися, що можуть відстояти право на хороший товар, за котрий віддають свої гроші. 

Тож, відповідно до доручень Держспоживінспекції України, планів роботи інспекції, облдержадміністрації, облради, працівники інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області провели чимало роботи щодо реалізації Законів України «Про захист прав споживачів», «Про рекламу», «Про звернення громадян», «Про якість і безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» та інших.
Загалом 287 суб’єктів господарської діяльності вже перевірили протягом цього півріччя. У підсумку вийшла не надто втішна статистика: у 192 випадках (а це 67% від загальної кількості) виявили порушення. 
Перевірили 100 представників бізнесу, котрі працюють у сфері торгівлі продовольчими товарами та продукцією ресторанного господарства. Що ж, доводиться констатувати: 47% не дотримуються усіх норм та правил, за що й поплатилися. 
– Особливу увагу, звісно, ми приділили дитячому харчуванню, – розповідає начальник інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області Іван Смоленг. – Перевіряли також продукти на наявність чи відсутність ГМО та присутність необхідної нормативної та супровідної документації. Брали зразки для лабораторних досліджень та проводили контрольні закупки.
Тепер найцікавіше – де і як саме нас намагаються обманути. 
М’ЯСНІ ТОВАРИ. Фахівці інспекції перевірили 3,04 т м’ясопродуктів. Забракували та зняли з реалізації 0,78 т. Із найпоширеніших порушень – відсутність необхідної інформації про склад, дату виготовлення, термін придатності, також – відсутність інформації  про наявність ГМО на вакуумних упаковках і обважування.
Так, під час планової перевірки одного із найбільших супермаркетів Луцька під час контрольної закупки сирокопчених і сиров’ялених ковбас із холодильного прилавка самообслуги та фасованих супермаркетом частин курей (філе, гомілок, стегон) на суму 2588,70 грн споживача  обрахували на 43,96 грн. 
Роблять це дуже просто: ви платите за тару, в котру фасують товар, і не переважуєте придбане перед самою покупкою, на що маєте повне право. А така продукція із часом всихається.
Ще гірша ситуація – у малих супермаркетах. В одному з таких у Луцьку під час контрольної закупки  на суму 371,20 грн покупця обрахували на 24,79 грн. Причина – така ж. 
Окрім того, з реалізації неодноразово доводилося знімати швидкопсувні варені ковбаси – «Молочна» та «Лікарська», забороняти до продажу «Паштет домашній» та ковбасу «Варену з молоком», котрі були добряче прострочені.
МОЛОКОТОВАРИ. З 1,33 т молока, масла солодковершкового, кисломолочної продукції, сирів твердих, морозива, котрі взяли на пробу, забраковано 0,31 т.
Найгірше те, що під час перевірки, котру провели разом із прокуратурою м. Луцька, встановили, що у дитячі садочки систематично постачали неякісне солодковершкове масло.
Недоліки вже усунули, постачальнику заборонили реалізацію цього продукту та оштрафували.
Під час перевірки також виявили несвіжі молочні товари, зокрема йогурти і молоко.
РИБНА ПРОДУКЦІЯ. Всього перевірили 2,74 т рибопродуктів, забракували – 0,68 т.
Найбільш поширені недоліки – відсутність необхідної інформації про дату пакування та походження товару. В одному із супермаркетів вилучили заморожене рибне філе пенгасіуса, де частка води значно завищувала норми. До речі, перевірку провели після скарги одного зі споживачів.
На прилавках магазинів фахівці інспекції знаходили також неякісні консерви: зокрема, були деформовані упаковки, що в жодному випадку неможливо допускати.  
ОВОЧІ І ФРУКТИ.  Із відібраних для перевірки 4,25 т забракували 1,8 т.
Найбільш прикрий факт, котрий вдалося встановити разом із працівниками прокуратури Луцька, у дошкільні навчальні заклади обласного центру Волині постачали буряк столовий минулорічного врожаю. Тож керівнику фермерського господарства видали припис про припинення реалізації товару з вимогою його негайного вилучення із садочків. Припис виконано, фермер уже сплатив штраф.
Перевіряли овочі і за скаргою споживача. Зокрема лучанин розповів, що у супермаркеті покупцям пропонують товар невідомого походження. Під час перевірки встановили: порушення дійсно були, тож їх усунули.
Крім того, доводилося вилучати з продажу цвілу, м’яку, пророслу цибулю із неприємним затхлим запахом, лимони вагові, котрі також були несвіжими.
Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%