Інформація про товар - перш за все!

Інформація про товар - перш за все!

Одяг, взуття, меблі, косметика – далеко не повний перелік непродовольчих товарів, якість яких перевірили фахівці інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області. Тож загалом зачепили 89 суб’єктів господарської діяльності цієї сфери і виявили, що 57 із них працюють із порушеннями.

– Впродовж І півріччя 2013 року фахівці інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області провели перевірки на дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів у 89 суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію непродовольчих товарів, – повідомив начальник інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області Іван Смоленг. – 53 із них – планові, а 36 – позапланові перевірки, тобто відбулися за зверненням людей чи організацій.
Найчастіше припинялася реалізація товарів без належного маркування, повної, достовірної та своєчасної інформації для споживачів про виробників товару, інструкцій про ефективне та безпечне використання, гарантійні зобов’язання виробника, документів, що підтверджують їхню належну якість та безпеку.
За результатами перевірок 64 особи притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 10,6 тис. грн. До 42 господарюючих суб’єктів застосовані адміністративно-господарські санкції в сумі 48,3 тис. грн.
Наведемо приклади за основними групами товарів. 
ШВЕЙНІ ТА ТРИКОТАЖНІ ВИРОБИ. Загалом перевірили 1753 найменування товару. 549 із них продавалися з порушеннями.  
Фахівці інспекції виявили, що на таких товарах часто відсутня інформація про виробника. Зразки польського виробництва, зокрема дитяча білизна, що відбиралися для проведення лабораторних досліджень на дотримання вимог ГОСТ  12694-90, переважно відповідали вимогам нормативних документів.
ВЗУТТЯ. Всього перевірили 244 пари дитячого взуття. Забраковано – 77 пар. Знову – така ж ситуація. На товарах немає необхідної інформації, зокрема щодо його якості, правил та умов безпечного використання, інструкцій по догляду.
Коли перевіряли дитячий магазин у Луцьку, виявили, що дитяче взуття із Польщі навіть не пакувалося в окрему упаковку, ніякої інформації про зберігання та дату виготовлення також не було.
Ще складніша ситуація на ринку – дуже часто люди просто не знають, яке взуття купують своїй дитині.
ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНІ ВИРОБИ. Всього перевірили 2045 штук товару. 572 із них – забракували.
Так, під час перевірки одного із торгових павільйонів на ринку Луцька виявили, що до реалізації допускається парфумерно-косметична продукція вітчизняного та іноземного виробництва без відповідних документів, котрі підтверджують її якість та безпеку. 
Порушення виявили і під час перевірки дитячої косметики. Зокрема засоби догляду за шкірою немовлят продавалися з відповідним дотриманням термінів придатності, температурних режимів та з належним маркуванням на пакувальній тарі виробника, але  суб’єкт господарювання не позначив роздрібних цін та назви товару на ярликах, чим порушив  «Правила роздрібної торгівлі непродовольчими товарами».
ІГРАШКИ. Всього протягом звітного періоду перевірили 495 дитячих іграшок вітчизняного та іноземного виробництва. Забраковано та знято з реалізації 210 штук.
Так, в одному із торгових центрів Луцька підприємець допустив до продажу товар невідомого походження, без маркування державною мовою.
НАФТОПРОДУКТИ. Всього перевірено 260,5 тис. л нафтопродуктів.  Припинялася реалізація 2,4 тис. л. через відсутність необхідної інформації про товар та 5,0 тис. л – через невідповідність вимогам нормативних документів.
Упродовж звітного періоду спеціалісти інспекції для лабораторних досліджень відібрали 13 зразків нафтопродуктів від 96,8 тис. л. За результатами цих досліджень нестандартним визнано лише один. 
Так, відібраний інспекцією зразок на АЗС бензин автомобільний А-76 не відповідав вимогам ДСТУ 4063-2001 за кінцем кипіння (фактично 228 ºС, при нормі не більше 215 ºС) та масової частки сірки (фактично 0,0358% за норми не більш як 0,015%). 
Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%