Мрія, що стала реальністю

Мрія, що стала реальністю

Коли не так давно віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул прибув на Волинь, разом із керівниками області та районів вони обговорили, як уберегти Полісся від великої води.

Цього разу мета візиту була більш ніж приємна. Адже високий гість разом із головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком та його першим заступником Олександром Башкаленком, головою облради Володимиром Войтовичем та Луцьким міським головою Миколою Романюком оглянули ті об’єкти, котрими по праву можна гордитися.
Перше і найбільш урочисте дійство чекало делегацію в Луцьку на вул. Федорова. Тут ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» показав результати втілення ініціатив Президента щодо доступного житла. Тож саме сюди, де дві багатоповерхівки вже здано, а ще одна споруджується, й вирушили керівники з Києва та Луцька. Вирушила, щоби вручити сертифікати і ключі щасливим новоселам (детальніше про це – на стор. 12).
Вітаючи новоселів зі щасливою миттю, Борис Клімчук зазначив, що спорудження доступного житла відбувається не тільки в Луцьку. Аналогічна програма діє в Ковелі. Є задум втілювати її в Горохові й Нововолинську. «Область уже має план роботи, має чітко відпрацьовану схему реалізації. Тому будемо нарощувати потужності», – пообіцяв голова облдержадміністрації.
Наступним об’єктом робочої поїздки став будинок на пр-ті Перемоги в Луцьку. Це не новобудова, а спадок радянської доби. І зацікавив тому, що прекрасно демонструє ефективність роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Якщо раніше в багатоповерхівці протікав дах, затоплювало підвал, проривало труби, у квартирах холод, а в під’їздах – обтерті стіни, то сьогодні будинок і прилегла до нього територія стали дійсно взірцевими. А все тому, що тутешні мешканці створили ОСББ «Біном».
Юлія Сабатюк, яка опікується не тільки цим будинком, а є головою асоціації ОСББ «Лучани», показала Олександрові Вілкулу індивідуальний тепловий пункт, встановлений у 9-поверхівці, металопластикові вікна на сходових клітках і технічному поверсі, енергозберігаючі лампи у місцях загального користування.
«Коштом пільгового кредиту робимо капітальний ремонт ліфтів, на що взяли один мільйон 200 тисяч гривень, – демонструючи обладнання, розповіла Юлія Сабатюк. – Три ліфти вже працюють (тому можемо випробувати їх у дії) і вже показали, наскільки відчутно економлять електроенергію. Якщо раніше за світло в будинку ми платили 1 тисячу 800 гривень у місяць, то зараз – усього 800. А в майбутньому мріємо взагалі сонячні батареї встановити».
«Кожен будинок повинен мати господаря, – підтримав Борис Клімчук. – У цьому я переконався ще тоді, коли в Ковелі взяв відмовну кооперативну квартиру. Це було не дармове житло, і тому люди його берегли. Ще тоді, як про ОСББ не йшлося, ми, жильці, об’єднували свої зусилля, аби мати ошатний двір, аби на вікнах у під’їзді були фіраночки й росла герань».
Тож згодом обговорити досягнення та перспективи роботи ОСББ змогли учасники поїздки під час засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань багатоквартирних будинків.
Хороші враження лишив також візит на державне підприємство «Автоскладальний завод №1» компанії «Богдан Моторс». Адже перший він не тільки за номером, а й за обсягами виробництва транспортних засобів у першому півріччі нинішнього року. Щоби досягнути таких показників, нині на держпідприємстві функціонує 44 підрозділи, куди входять цехи з виробництва автобусів, тролейбусів, вантажних автомобілів, спецтехніки.
Зайшовши до кузовних, складальних і фарбувальних приміщень, кожен міг спостерігати за роботою високотехнологічного обладнання японського і німецького виробництв, що гарантує якість майбутньої продукції.
Заступник президента корпорації «Богдан» Володимир Гунчик запропонував віце-прем’єру оцінити й уже готову продукцію – зокрема нові тролейбуси, обладнані кондиціонером, які мають запас автономного ходу не менш як на 3 км і пристосовані для людей із обмеженими фізичними можливостями.
Проїхавшись таким транспортом, Олександр Вілкул зізнався: хоча ціна такого «Богдана» 3 млн грн, однак «оновлення рухомого складу електротранспорту – це важливе завдання, й держава підставлятиме містам своє плече допомоги». Як доказ урядовець навів цифри: із 2010 р. уже придбано 363 нових вітчизняних тролейбуси, на цей та наступний роки спеціальною програмою передбачено закупити ще 300 тролейбусів і трамваїв. Отож, мрію Луцька про робочі місця, стабільні зарплати і поповнення бюджету допоможе, серед іншого, втілити й тендер, що його виграв Луцький автозавод і тому має постачати свої тролейбуси не лише в міста України, а й до Росії та Польщі. 
Завершальним же пунктом поїздки став у Луцьку Центр надання адміністративних послуг, аналогів котрому нема в цілій Україні!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%