Страшне пророцтво

Страшне пророцтво

Любомльський ясновидець Влас-Прохор усе передбачив по зорях…

З історії нам відомо чимало імен, які пов’язані з передбаченням майбутнього: провидці, ясновидці, екстрасенси чи мольфари. Їхні долі складалися не легко, бо ж у видіння мало хто вірив. А влада ставилася до людей із надзвичайними можливостями з великою пересторогою. Однак не те важливо, як їх називають, а те, що вони передбачають.
І поряд із відомими всьому світу ясновидцями: Серафимом Саровським, Сергієм Радонежським, Тамерланом, Нострадамусом, болгарською провидицею Вангою – в нашому районі теж був чоловік, який передбачав майбутнє. Я й сама раніше не чула. Та якось про цей унікальний факт розповів свекор. Зацікавилася, натрапила на книгу «Библейские пророчества и Власовы предсказания» Володимира Світящука, уродженця с. Головне Любомльського р-ну, який проживає в Донецьку. 
Провидця звали Влас, але було в нього й інше ім’я – Прохор. Цей чоловік проживав у селі Головне. Був невисокого зросту, лисуватий, із ціпком. Невідомо коли народився, але відомо, що помер у 40-літньому віці у 1913 чи 1915 р. Влас ніде не працював, жив із милостині. До одного господаря приходив не більше двох разів у рік.
За спогадами людей, ясновидець часто дивився на небо в зоряну й місячну ніч. Бо саме небесні світила «розповідали» Власові-Прохору про те, що чекає на нас у майбутньому. 
На підтвердження правдивості слів любомльського ясновидця декілька яскравих фактів: «Дітей будуть одягати так, що з вигляду й не знатимеш, де хлопчик, а де дівчинка». 
Зараз дійсно важко буває розпізнати, де є хто. Ще одне його передбачення носило такий зміст: прийде час, що ліхтарі на стовпах уночі горітимуть і видно буде кожен камінчик, як удень, а господарка зможе, сидячи вдома біля вікна, переробити багато домашньої роботи.
Як міг на початку минулого століття чоловік із с. Головне побачити в зорях те, що через сто років дійсно прийшло в наш із вами побут, гардероб, домашній комфорт? Хтозна. 
Провидець також казав: люди житимуть, як у казці. Тільки не довго це буде тривати. Зійдуть із розуму. З мовчазного дозволу правителів люди своїми руками зруйнують і знищать те, що десятиліттями створювалося важкою працею. І що ми бачимо тепер?
«Настане час, коли за кожне фруктове дерево і бджолину сім’ю доведеться платити великий податок», − казав Влас. І з післявоєнних років до 1953-го селяни дійсно змушені були платити податок за кожне фруктове дерево, не важливо – плодоносить воно чи ні.
Говорив провидець і за наших східних сусідів: «Росіяни прийдуть востаннє, як на три дні. Коли підуть, то ніхто більше не дізнається, де вони ділися».
Наводить ще одне передбачення: «..У Головні зустрінуться дві групи військ. Відбудеться велике побоїще. Одні війська будуть рухатися по дорозі Шацьк – Любомль, а інші – Білорусь – Ратне – Любомль. Ніхто з них перемоги не отримає. Молодих чоловіків залишиться дуже мало. Села Куснище, Нудиже і Заболоття будуть стерті з лиця землі. А річка Нережа стікатиме кров’ю».
Останні сигнали з українсько-білоруського кордону на фоні такого пророцтва  справді тривожать. Бо ж буквально днями іноземна техніка самовільно зайшла на територію Волині, офіційно – для демаркації кордону, й місцеві жителі не на жарт злякалися подібного зазіхання на свої землі. Втім будемо сподіватися, що ясновидець із Любомльщини побачив у зоряному небі події, котрі відбулися дуже давно. Тим паче, на території Шацького, Любомльського та Ратнівського р-нів дійсно тривали кровопролитні бої під час двох світових воєн.
Ірина МАЇЛО, 
газета «Новий погляд».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%