Олика у макеті – туристична перлина!

Олика у макеті – туристична перлина!


У реальності – напівруїна з натяком на велич, що минула, і водночас шаленим потенціалом.

Макет, де досить детально відображено, як би могло виглядати селище Олика Ківерцівського р-ну, створений понад чверть століття тому, днями відновили вчителі та учні Луцької художньої школи. Не заради картинки. Є ентузіазм та гарні ідеї. Тож і практичний результат, у що дуже віриться, таки буде. Згодом.

Ідея дістати зі сховища запилений та дещо понищений часом макет визріла у голови правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петра Гоцалюка, коли почув про таке від заступника начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Миколи Томчука.

– Ми домовилися із майстрами в художній школі про відновлення. Вони все зробили власними силами. За це – особлива вдячність, – каже Петро Гоцалюк. – Тепер же будемо залучати до роботи громадськість, депутатський корпус, меценатів і вирішувати, з чого саме й коли можна починати реставрацію. Це ж не означає, що для цього потрібні мільйони, аби зробити все й одразу. Це може бути поетапно – просто треба розпочати. Першу ознайомчу зустріч проведемо вже незабаром, аби під час економічного форуму «Open Volyn:business and investment», який відбудеться 19-20 травня, повністю розкрити туристичний потенціал Олики загалом і замку зокрема вже перед широкою громадськістю та потенційними івесторами.

Нагадаємо: "Волинська газета" вже розповідала про те, як поляки взялися за відбудову костелу в Олиці.


Що цікаво. Той макет має дійсно давню історію. Приблизно у 80-х рр. на рівні обласної влади вкотре стали думати-гадати, як би зробити реставрацію якщо не всього населеного пункту, то хоча б його центральної частини.– Пригадую, тоді я став керувати відділом охорони пам’яток містобудування та архітектури, який входив у підпорядкування загальної профільної структури. Якось був час, коли на розробку містобудівної документації надавалися кошти. Тож ми звернувся до інституту «Укпроектреставрація». Ми тоді знайшли найкращих київських фахівців. Це – Євген Осадчий та Леонід Крощенко – вже, на жаль, покійні. Але скажу чесно: то – фанати справи, які дуже цікавилися історією та розвитком Волинської області. Ми тоді розглядали різні проекти: пропонували Кучмі зробити резиденцію, конференц-зал міжнародного масштабу, туристичний центр, – пригадує Микола Томчук. – От і розробили документацію на перспективу.

Світлана ДУМСЬКА.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%