Олика у макеті – туристична перлина!
У реальності – напівруїна з натяком на велич, що минула, і водночас шаленим потенціалом.
Макет, де досить детально відображено, як би могло виглядати селище Олика Ківерцівського р-ну, створений понад чверть століття тому, днями відновили вчителі та учні Луцької художньої школи. Не заради картинки. Є ентузіазм та гарні ідеї. Тож і практичний результат, у що дуже віриться, таки буде. Згодом.
Ідея дістати зі сховища запилений та дещо понищений часом макет визріла у голови правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петра Гоцалюка, коли почув про таке від заступника начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Миколи Томчука.
– Ми домовилися із майстрами в художній школі про відновлення. Вони все зробили власними силами. За це – особлива вдячність, – каже Петро Гоцалюк. – Тепер же будемо залучати до роботи громадськість, депутатський корпус, меценатів і вирішувати, з чого саме й коли можна починати реставрацію. Це ж не означає, що для цього потрібні мільйони, аби зробити все й одразу. Це може бути поетапно – просто треба розпочати. Першу ознайомчу зустріч проведемо вже незабаром, аби під час економічного форуму «Open Volyn:business and investment», який відбудеться 19-20 травня, повністю розкрити туристичний потенціал Олики загалом і замку зокрема вже перед широкою громадськістю та потенційними івесторами.
Нагадаємо: "Волинська газета" вже розповідала про те, як поляки взялися за відбудову костелу в Олиці.
Що цікаво. Той макет має дійсно давню історію. Приблизно у 80-х рр. на рівні обласної влади вкотре стали думати-гадати, як би зробити реставрацію якщо не всього населеного пункту, то хоча б його центральної частини.
– Пригадую, тоді я став керувати відділом охорони пам’яток містобудування та архітектури, який входив у підпорядкування загальної профільної структури. Якось був час, коли на розробку містобудівної документації надавалися кошти. Тож ми звернувся до інституту «Укпроектреставрація». Ми тоді знайшли найкращих київських фахівців. Це – Євген Осадчий та Леонід Крощенко – вже, на жаль, покійні. Але скажу чесно: то – фанати справи, які дуже цікавилися історією та розвитком Волинської області. Ми тоді розглядали різні проекти: пропонували Кучмі зробити резиденцію, конференц-зал міжнародного масштабу, туристичний центр, – пригадує Микола Томчук. – От і розробили документацію на перспективу.
Світлана ДУМСЬКА.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Гриблянка по-закарпатськи Ухилянт не розкаявся Родині загиблого Сергія Демчука вручили посмертну нагороду Героя Як «годує» ліс Остання путь Василя Мазурика Представники влади Волині вклонились памʼяті видатного державотворця На Волині трапилось три ДТП з постраждалими Волинська ОВА підписала Меморандум про співпрацю з ТзОВ «Ю-Контрол» Ворог отруїв дружину керівника ГУР? Новий потяг до Будапешта та Відня буде їхати через ЛуцькІнтерв'ю


- Опитування
- Результати