Розпочато зйомки епохальної кінострічки! «Червоний» – на Волині!

Розпочато зйомки епохальної кінострічки! «Червоний» – на Волині!

23 березня на Волині побували творці художнього фільму «Червоний», гаслом якого є слова «Вижити. Перемогти. Жити». Йдеться про автора однойменної книги  та сценарію Андрія Кокотюху та одного з продюсерів Андрія Суярка.


«Волинська газета» вже повідомляла про ідею екранізувати художньо-документальну книгу Андрія Кокотюхи «Червоний», в якій розповідається про героїчні події збройної боротьби відділів УПА на Волині, зокрема, в колишньому Олицькому районі. Але якщо раніше ідея потребувала пошуку партнерів, то зараз проект – у стадії практичної реалізації!
Отже, Державне агентство України з питань кіно, продюсерський центр «Інсайтмедіа»  у кооперації з «Artbox» (Литва) і «4  Rooms» (Італія) в березні ц. р. приступили до зйомок чотирисерійної версії «Червоного» для показу по телебаченню і повнометражного фільму тривалістю 110 хв. для кінотеатрів. Локації «Табір», «Шахта» і «Етап» знімаються в Кривому Розі. Наступний етап – Одеса, де митці відтворять події сталінського минулого в «Бараці». А от «Італійське містечко» (Риміні) з епізодами «Квартира», «Площа» і «Вулиця» та зйомки натури («Ліс», «Околиці Луцька», «Село», «Львів») відзнімуть наприкінці квітня та на початку травня. В першому випадку, звичайно, йдеться про Італію, а в другому – поза всіляким сумнівом! – про Волинь!
Саме тому доки режисер «Червоного» Заза Буадзе в поті чола працює з акторами на Кіровоградщині, Андрій Кокотюха і Андрій Суярко приїхали до Луцька. Щоб в обласному центрі та за межами нашого міста оглянути можливі місця майбутніх зйомок.
Наразі важко передбачити, де саме волинська натура ляже в основу фільму про Волинь у період боротьби за Незалежність у 40-50-их роках минулого століття, але про акторів та творців стрічки уже сказати можна. Отже, режисер – Заза Буадзе, оператор – Олександр Земляний, художник – Юрій Ларіонов.У ролі «Червоного» – Микола Береза. Олег Шульга відтворить енкаведиста Гурова, а Любов Тищенко і Яев Григоришина – відповідно Тамілу і Терезу. Варто звернути увагу на Олександра Мавріца (Абрамов), Ігоря Колтовського («Тайга»), Олега Стефана («Ворон») і, звичайно, екс-міністра культури України Євгена Недищука, якому довірили роль повстанця «Калюжного»). Саме він як колишній офіцер дивізії СС «Галіція», журналіст та письменник, перебуваючи в таборі військ союзників в Італії, отримує завдання активно працювати на ідеологічній ниві ОУН. Кремль відряджає туди свого агента, який повинен перевербувати «Калюжного». А коли це не вдається, патріот гине…Фінал стрічки, не дивлячись на трагізм бойового результату війни УПА з більшовицьким режимом на Волині, оптимістичний. «Червоний», разом із повсталими в ГУЛАГу в’язнями, виривається на волю. І разом із «Тамілою» «йде в невідомість – назустріч сонцю, назустріч справжній свободі»…
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото автора: Андрій Суярко і Андрій Кокотюха в Луцьку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%