Не годуйте монстрів із банки

Не годуйте монстрів із банки

Спочатку я подумала, що у нашій квартирі завівся домовий. Той, про котрого стільки разів говорили по телевізору. Вночі він гуркотів у коморі, лякаючи кота, який мчав під ковдру і тремтів до ранку. Огляд території не підтверджував теорії ні про страшну істоту в капелюшку, ні щодо кровожерливого монстра під полицями. Страшний Монстр із банки прийшов того дня, коли на порозі з’явилися гості, а чоловік скомандував поставити на стіл ті самі хрусткі огірочки за бабусиним незрівнянним рецептом...

Огірочки консервували відбірні – крихітні, один до одного, власноруч вирощені на дачі. На жаль, таємний домовий проявив себе в усій красі. Із любов’ю законсервовані овочі пінилися в банках сизим нальотом, а навколо валялися зірвані кришки... Скільки ж було сліз і розпачу! Пригадалася праця, витрачена на консервацію, відмова від перегляду улюбленого фільму і навіть суперечка із сусідкою...
Ось із тією ж сусідкою ми й розговорилися потім, сидячи на лавці. З тією самою сусідкою, котрій розповіла рецепт найсмачніших у світі огірочків.
– А у мене всі банки цілі! – похвалився вона, і від цих слів стало зовсім нудно.
Як же так? Я рецепт, можна сказати, подарувала, і на тобі...
– А ти який оцет використовувала?
– Оцет? – я розгубилася. Чесно і від душі зізнаюся: ніколи в житті не замислювалася, що намальовано на етикетці. Оцет – як оцет: налила за рецептом – і забула.
– А при чому тут оцет? Напевно, в квартирі було жарко, от і... – кажу із розпачем у голосі.
– Спека тут ні при чому! – запевняла сусідка. –  Уявляєш, у нас на ринку багато неякісного оцту, який у жодному випадку не можна використовувати для консервації! У такому оцті вміст оцтової кислоти набагато нижчий зазначеного. Ось овочі й вибухають.
Прийшла додому і задумалася. А й справді: скільки ж консервації зроблено ось так, із незрозумілим оцтом! І що ж тепер? Сидіти і чекати, яка партія моєї праці і грошей, загорнена в банки, вибухне наступною? Не витримала і зателефонувала сусідці. Виявилося, вона вже кілька років використовує оцет тільки торгової марки «Рідний край».
– Не в тому економія, щоб продукти на вітер викидати, – радила вона. – «Рідний край» дотримується всіх вимог рецептури, і, за результатами незалежних маркетингових досліджень, які проводилися в рамках міжнародного конкурсу торгових марок «Фаворити успіху», оцет марки «Рідний край» став абсолютним лідером 2012 року, його ж визнали кращим за підсумками опитувань споживачів! Навіщо експериментувати?
Виявилося, що оцет є прекрасним консервантом і запобігає псуванню продуктів. Але якщо в купленому дешевому оцті концентрація оцтової кислоти занижена – готуйтеся розлучитися із заготовками. І, зрозуміло, купивши сумнівного вигляду продукт, ви ніколи не зможете визначити, який справжній вміст такої пляшки. Недбайливі виробники безсовісно занижують концентрацію і продають такий сурогат на одну-дві гривні дешевше. Можете уявити, у що в підсумку виллється подібна економія? Адже ми використовуємо оцет не тільки в консервації! У тісто, у соуси додаємо, а скільки застосовуємо в побуті!
Наука з лісу виводить. Чекають засолювання зірвані перші огірочки нового врожаю. А в зошиті з бабусиним рецептом внесена моєю рукою правка, яка, можливо, не раз допоможе доньці стати кращою господинею. Оцет – «Рідний край»! Тільки перевірений і надійний, з яким заготовки будуть узимку радувати своїх господарів. Соління повинні бути на столі, а не на стелі, а заготовки мають бути заготовками, а не нічним феєрверком, що зведе нанівець весь ваш труд і гроші. Будьте економні – економте з розумом. Краще купити якісний оцет і знати напевно, що у вашому погребі не задзвенить зірваними кришками страшний Монстр із банки.
Оцет «Рідний край» – щоб банки не вистрілювали!
Анастасія МОЙСЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%