Вона така єдина на Волині

Вона така єдина  на Волині

На шляху до педагогічних вершин народна вчителька України Надія Пушкар пам’ятала основне: зроблене з любов’ю – приречене на успіх.

«Школа – це моє життя. Хоча перший візит до Храму знань завершився сльозами, – щиро усміхається Надія Степанівна. Бо, виявляється, маленька Надя пішла на свій Перший дзвінок зі старшою подругою. Вже й освоїлася, парту вибрала. Аж тут мама прибігає, за руку – й додому. Бо доньці, виявляється, граніт науки гризти було потрібно аж через рік.
Як же зуміла маленька Надійка стати першим і єдиним на Волині народним учителем? Як змогла крізь усе життя пронести величезну любов до дітей і шану до колег? Чим здобула авторитет навіть у міністрів та академіків? Секретами успіху Надія Степанівна поділилася на творчій зустрічі, організованій у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.
Побачити й почути жінку-легенду завітали до ВІППО педагоги, науковці, журналісти. Багатьом із присутніх було що пригадати про день, рік або й десятиліття, що їх доля подарувала прожити поруч із Надією Пушкар.
Серед тих, хто був ученицею, став колегою, а тепер є ще й другом – Інна Володимирівна Скороход:
– 40 років ми знаємося із Надією Степанівною: ще з тих пір, як вона викладала географію у луцькій школі №14, а я там навчалася. Потім ми разом перейшли до ЗОШ №16. А коли я теж здобула педагогічний фах, із Надією Пушкар ще й працювати випала радість. Так, саме радість. Бо вона – вчитель від Бога, наша шкільна мама, жінка, яка в будь-який вік лишається молодою та креативною.
*Ця креативність – у запровадженні так популярних нині проектних технологій. Хоча Надія Пушкар успішно їх використовує ще з 90-тих років минулого століття.
*Інтуїтивно відчуваючи потреби сьогодення, луцький педагог запровадила міський конкурс із основ економіки «Молодий підприємець».
*Щедро роздаровуючи власний досвід, Надія Степанівна втілила задум щодо вчительських студій та днів географа.
Про талант Надії Пушкар – постійно генерувати творчі ідеї і (що теж важливо) успішно їх реалізовувати – розповіла Леся Богданівна Сушик, методист Луцького міського науково-методичого центру.
– Про невтомність Надії Степанівни в пошуку цікавої роботи з дітьми й учителями знає кожен тут присутній. Свідчення чого – тренінги, семінари, відкриті заняття і творчі лабораторії, – зауважила Леся Богданівна. – Але мені чомусь найбільше пам’ятаються наші спільні туристичні походи. Адже Надія Степанівна є розробником 25 маршрутів, що пролягають теренами не лише України, а й Польщі. 
*Її  учні із ЗОШ №14 (тепер – гімназія №14 ім. Володимира Сухомлинського) були чемпіонами Волині (1977 р.), України (1978 р.), призерами окремих видів Всесоюзних змагань (1979 р.) у Башкирії. 
*Її вихованці із ЗОШ №16 стали переможцями і призерами міських туристичних змагань та Всеукраїнського конкурсу на кращу заочну подорож.
Спогадами зі слізьми на очах поділилася Ірина Вікторівна Шинкарук, завідувач відділу новацій та передових педагогічних технологій ВІППО. «Інтелектуальна. Мудра. Безвідмовна в допомозі і вимоглива до себе. Патріот великої України і маленької батьківщини – Луцька та Волині», – ось так, якщо коротко, можна передати емоційний виступ Ірини Вікторівни.
Про наполегливу роботу педагога красномовно розповідають численні посібники й підручники, автором чи співавтором яких стала Надія Пушкар: 
«Рідний край» – відзначений Міністерством освіти і науки України як один із кращих регіональних посібників;
«Географія Волинської області: м. Луцьк», «Географія Волинської області. 8-9 клас»;
Програма факультативних занять для вчителів географії 5-10 класів.
Заступник начальнику відділу обласного управління освіти і науки Тетяна Соломіна нагадала, що як тільки було запроваджено конкурс «Учитель року», то серед чотирьох перших педагогів України, хто отримав це високе звання, було троє директорів і – проста вчителька звичайної луцької школи. При тім, що загалом дошка пошани  Надії Степанівни – це більш як 50 дипломів, грамот, подяк: від міського до міністерського рівнів.
 – Мати такого висококваліфікованого педагога – величезний плюс для освітнього закладу. І ми гордимося, що свого часу Надія Степанівна працювала старшим викладачем кафедри теорії та методик викладання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, – долучився до товариської розмови ректор ВІППО Петро Олешко. А Ірина Шинкарук, давши найвищу оцінку роботі та особистісним якостям Надії Пушкар, насамкінець зазначила:
– Ця жінка знає основну таємницю життєвого успіху: любов до роботи, любов до людей і любов до життя! 
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
 Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%