«Тюрму» в Цумані не закриють!

«Тюрму» в Цумані  не закриють!

Переважна частина мешканців смт Цумань Ківерцівського р-ну може зітхнути з полегшенням. Їхню «тюрму-годувальницю» ніхто не закриє, і тут не будуть розселяти біженців із Донбасу чи Сирії…
А в січні місцевий люд тут жив ледь не в паніці. Ще б пак! Після таємничого візиту представників Державної пенітенціарної служби України у виправну колонію №84 заговорили про закриття «тюрми», де не лише в неволі «мотають» встановлені вироками судів терміни злочинці, але й працюють на різноманітних посадах цілком добропорядні громадяни. 
Проблема можливого припинення діяльності цієї колонії стає гострішою ще й через розуміння того, що селищна влада на чолі з головою Анатолієм Дорощуком самотужки не зможе здійснювати охорону території та майна «тюремників», як і налагодити безперебійну роботу водогону, що забезпечує значну частину Цумані питною водою.
Власне, «Волинська газета» про цю проблему розповіла в публікації «Загадка тюрми №84» (28 січня ц. р.).
Але щоб не товкти воду в ступі і користуватися не чутками, а об’єктивною інформацією, за роз’ясненнями редакція звернулася до голови ДПтСУ Володимира Палагнюка. І з приводу подальшої долі колонії №84, і про долю аналогічної установи №42 у смт Маневичі, і, проаналізувавши катастрофічний стан Київського слідчого ізолятора №1, щодо того, чи є в Лук’янівській в’язниці вихідці з Волині. Заступник голови ДПтСУ Сергій Оміновський повідомив, що нині в установах виконання покарань спостерігається тенденція до зменшення числа засуджених. 
Але оскільки міністр юстиції України Павло Петренко доручив провести аудит діяльності слідчих ізоляторів та установ виконання покарань, то спеціальна Робоча група провела дослідження з виїздом на місця функціонування колоній і СІЗО: «Визначено порядок оптимізації зазначених установ, згідно з яким діяльність Маневицької виправної колонії Управління ДПтСУ у Волинській області №42 визначено залишити без змін. На цей час Робочою групою опрацьовується питання щодо перепрофілювання Цуманської виправної колонії №84 в установу виконання покарань іншого рівня безпеки».

Таким чином, у відомстві запевняють, що «тюрму» в Цумані ніхто не закриє. І якщо вона зараз має статус посиленого режиму, то, вочевидь, змінять на загальний.
А чи є волиняни в сумновідомій Лук’янівській тюрмі (Київський слідчий ізолятор №1), де нещодавно за загадкових обставин померло кілька громадян, позбавлених волі?
Сергій Оміновський чітко повідомив: наразі там утримується 11 наших земляків. Прізвища громадян, а також кримінальні статті, злочини за якими їм інкримінують, наразі невідомі.
Наш кор.
На фото Романа УСТИМЧУКА: в’їзд до Цуманської колонії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%