40 тисяч – на збереження човна-довбанки

40 тисяч –  на збереження  човна-довбанки

«Волинську газету» почули, пропозицію врахували.

Таке рішення постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради. Передували цьому запити «Волинської газети» з відповідною пропозицією, надіслані на ім’я голів облради та облдержадміністрації, що й врахували.
Історія довбанки із с. Старосілля Маневицького р-ну – як… човен без весла. Знайшли влітку минулого року, всі тішилися, ЗМІ тему підхопили, бо ж – сенсація! Експерти сказали – унікально, може, навіть у всенькій Європі такого більше не знайдеться.
Отак поговорили, потім іще згадали кілька разів і… все. Бо виявилося, що човен – великий, місця йому у місцевому музеї нема, та ще й консервування необхідне. І все вартує чимало. А з грошима у нас, які відомо, не дуже складається.
Благо, на Маневиччині знайшлися люди, котрим не байдуже які, самі зробили конструкцію, знайшли місце – зиму пережили. Човен – у повному порядку. Бо й районна влада не поскупилася, на консервацію човна виділили 27 тис. грн, у чому особливу роль зіграла небайдужість начальника відділу культури і туризму Маневицької райдержадміністрації, депутата райради Ігоря Дерлюка, котрий і лобіював питання.
Тепер же про необхідність підтримати маневичан у справі збереження унікального човна почули і в області.

У листі-відповіді на запит «Волинської газети», крім іншого, йдеться: «Рішенням Постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради від 03.03.16 №5/9 враховано Вашу пропозицію щодо вжиття заходів для збереження човна-довбанки та внесено зміни до пункту 68 Заходів Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2010 роки (нова редакція – «організація наукових досліджень об’єктів археологічної спадщини, дерев’яної та мурованої сакральної архітектури, історії першої та другої світових воєн, інвентаризації щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (підготовка первинної облікової документації) для подання до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, здійснення консерваційних робіт) та збільшено з цією метою щорічний прогнозований обсяг фінансування на 40 тис. грн».
Правда, чому цього не зробили одразу, питання відкрите, бо ж про необхідність та терміновість справи і директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, Ігор Дерлюк і «Волинська газета» заявляли й усно, й письмово вже не раз. Але то вже – інша історія.
Тепер рішення – за депутатами. Питання човна і грошей підніматимуть на черговій сесії облради.
Світлана ДУМСЬКА.
На фото: човна піднімають зі Стиру; мрія маневичан – Музей одного експоната, котрий зустрічає туристів з усенького світу при в’їзді у містечко. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%