Луцьк дбає про своїх захисників

Луцьк дбає про своїх захисників


Луцьк дбає про своїх захисників

5 тис. грн – саме стільки додатково отримає кожен контрактник, котрий уклав договір про службу у ЗСУ з 1 січня 2015-го. Відповідна ініціатива – луцького комісаріату, кошти – з міського бюджету.

Підтримали пропозицію обранці луцької громади одноголосно. І надали навіть більше, ніж ініціював комісар Луцького об’єднаного військового комісаріату Василь Худик перед членами постійної депутатської комісії Луцькради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Василь Худик тоді нагадав, що з 2016-го Міністерство оборони вирішило комплектувати ЗСУ винятково військовослужбовцями за контрактом. А призваних із 4-ю хвилею треба замінити. Перед Луцьком поставили план – 70 контрактників, але поки погодилися на умови служби 28 лучан. Аби ще якось заохотити хлопців, він запропонував надавати додатково одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5 тис. грн. Правда, тоді йшлося лише про тих, хто підписав контракт із 1 січня 2016 р.

Питання викликало дискусію. Але не сам факт надання коштів, бо в такій потребі не сумнівався ніхто, а територіальні обмеження. Голова комісії депутат Павло Данильчук зазначив, що буде несправедливо, якщо хлопці із Луцька служитимуть разом із такими ж військовими з районів, де ніякої допомоги не надають. Тож тоді депутати рекомендували звернулися в обласну владу і врегулювати це питання, аби до такої ініціативи долучилися у кожному місті та районі.

До речі, Василь Худик повідомив, що аналогічні рішення вже ухвалили у Любомльському, Горохівському, Камінь-Каширському, Маневицькому та Локачинському р-нах. Щодо інших – питання відкрите.

Повідомив представник комісаріату і про те, що контракт хлопці підписуюють на 3 роки (рядові), сержанти – від 3 – до 5 років, офіцери – до 5 років. Заробітна плата рядового – 7 тис. грн, у випадку виконання бойових завдань у зоні АТО додається ще 4200 грн на місяць.

Питання винесли на розгляд у сесійну залу 30 березня. І знову виникло обговорення. Тепер проблему підняв депутат від УКРОПу Олександр Кравченко. Він зазначив, що тоді виходить нечесно щодо тих солдатів, котрі підписували контракт минулоріч, адже їм не передбачалося жодної допомоги. Тож запропонував внести відповідні зміни у проект рішення.

Луцький міський голова Микола Романюк ініціативу підтримав і пообіцяв віднайти додаткові кошти, депутати також проголосували «за».

Як з’ясувалося, минулого року уклали контракт близько 40 осіб.

Зрештою, на такі виплати передбачили 300 тис. грн із бюджету міста і внесли відповідні зміни до Комплексної програми підтримки воїнів АТО.

Під час 5-ї сесії міськради депутати вирішили надати, хоч і незначну, але все ж додаткову підтримку громадській організації «Чорний тюльпан» – єдиній у місті, котра повертає додому тіла Героїв. Їм виділили 37 тис. грн.

Волонтер «Чорного тюльпану» Микола Собуцький прокоментував ситуацію колегам із видання «Волинська правда». Він зазначив, що це дуже гарний сигнал і приклад для всієї країни, адже впродовж 2 років існування волонтерської місії держава не виділила ані копійки – усе відбувається винятково на благодійних засадах.

З цього приводу також варто зазначити, що Волинська обласна рада вже надавала кошти на підтримку цього громадського формування.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%