«Арка» майбутніх вундеркіндів

«Арка» майбутніх вундеркіндів Доки в Україні триває безкінечна реформа дошкільної та шкільної освіти, а органи місцевого самоврядування та держава в унісон бідкаються на відсутність достатніх коштів та матеріально-технічної бази, в сусідній Польщі повним ходом розвивається приватна система освіти. Вона повністю ґрунтується на вимогах, які ставляться і перед традиційними державними дошкільними установами та школами, але пропонує вихованцям набагато якісніший та багатший спектр підготовки. Тому в м. Хелм Люблінського воєводства у школі «Арка» конкурс на одне місце в групі чи класі складає 5 дітей, серед яких уже з’явилися й маленькі українці...

Під час зустрічі з дирекцією, вчителями та вихованцями приватної початкової школи «Арка», де застосовують новітні технології навчання дітей із посиленим засвоєнням іноземних мов, стало зрозуміло: реформи в Україні хоча й почалися, але до їх логічного завершення ще дуже далеко. В усякому випадку, якщо в невеликих селах Волині існує проблема відсутності дітей шкільного віку і, як наслідок, необхідність «оптимізації», тобто, ліквідації малокомплектних навчальних закладів, то в великих містах (наприклад, Луцьку) біда зовсім іншого характеру: тут – гострий дефіцит вільних місць у дитсадках і школах.

Явно видно, що тільки силами державних інституцій ці метаморфози не подолати.

Тому в Польщі засвітили зелене світло перед приватною ініціативою в сфері довкілля та початкової школи. «Арка», яка функціонує в Хелмі, демонструє, як на основі загально польських вимог та стандартів можна не лише ефективно використовувати бюджетні кошти на користь дітям, але й за ті самі гроші набагато краще вчити маленьких поляків.

Тому популярність недержавних навчальних закладів, де діти навчаються впродовж шести років, нині в РП дуже велика. Тим більше, що навчання в школі – безплатне. В класах – не більше 18 дітей. Про популярність саме такої форми освіти свідчить красномовний факт: в «Арці» вже завершився відбір учнів, які підуть до школи в 2017 р.

І – доволі характерний штрих. У польській «Арці» вже навчається кілька дітей із України, батьки яких проживають у Польщі. От вам і приклад реальної євроінтеграції!

Цікаво, а коли на Волині з’явиться перший український аналог польської «Арки»?

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час уроку англійської мови вчитель і учні перебувають в однакових умовах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%