«Дай! Не дам!»

«Дай! Не дам!»

Позачергову сесію Волинської облради скликали, щоб встигнути розглянути питання про надра і «вписатися» у виставлені урядом строки. А довелося ще й оперативно вирішувати проблеми волинських митників. 
Сесію голова обласної ради Ігор Палиця розпочав, зачитавши протокол засідання фракції ВО «Батьківщина», однієї  з найбільш чисельних. У команді батьківщинівців – чергова кадрова ротація: фракцією «Батьківщини» в облраді тепер керуватиме Василь Столяр, голова екологічної комісії. Раніше ці обов’язки виконувала  Валентина Касарда. Чому чергова? Бо порівняно недавно призначено і нового керівника облосередку партії, Олега Кіндера, Ковельського міського голову. Змінили й лідера луцької організації: замість виключеного з партії  Юлією Тимошенко (за антисемітські висловлювання) Сергія Григоренка обрано підприємця Валерія Бондарука. 
Поки ж обранці озвучували депутатські запити та запитання, «у дверях» терпляче чекали трохи більше десяти працівників Волинської митниці. Як відомо, після того, як керувати на волинський кордон «десантували»  Олександра Шавлака із Чернігівщини, колектив висловив новопризначеному недовіру. Причиною стала чергова реорганізація, під виглядом якої на волинських кордон активно «підтягують» чернігівських посадовців. Через акції протесту та конфлікт у колективі митниця нормально не працює. Голові ДФСУ Роману Насірову вже адресували звернення з Волині. Однак у ДФС відповіли, що Шавлак призначений наводити порядок і боротися з корупцією. 
Учергове свої претензії до вже, напевне, не стільки до Олександра Шавлака, скільки до керівництва ДФС волинські митники висловили і з трибуни облради. За останній рік – чотири (!) реорганізації і постійні ротації керівництва. На рядових митарів чиниться тиск. 11 людей чомусь працює поза штатом. 12 чекає на звільнення…
«Як же так сталося, що через поламаний сканер наша митниця пропустила 1,5 тонни бурштину?» – поцікавився депутат Михайло Імберовський («Самопоміч»). На що заступник начальника МП «Волинь. Центральний» Дмитро Якобчук (який і сам недавно певний час був начальником  Волинської митниці) відповів: за рік п’ять разів зверталися до ДФС, щоб виділили кошти на ремонт. Але – марно. А дехто з обранців навіть поділився власним досвідом ввезення комбайна: 
«Дійсно, на них тиснуть. Три дні тому я ввозив комбайна. Заплатив у бюджет 1 мільйон 200 тисяч. Коли вони його розмитнювали за 500 тисяч (тарифи на митниці визначаються «вручну» за рознарядкою зі столиці, тому на різних постах і розцінки можуть бути різними, – авт.). Комбайн три доби простояв на кордоні. Дай! Не дам! Дай! Не дам! Питаю у тих хлопців: хто дає таку команду? Кажуть, «новий бос», – розповів Володимир Яренчук, депутат від «Батьківщини», фермер із Турійського р-ну. 
Можливо, думка  Волинської облради буде визначальною для Романа Насірова?.. Бо обранці майже одностайно стали на захист наших митників і підтримали звернення до голови ДФС, автором якого виступив керівник фракції «Наш край» Святослав Кравчук. 
Розглянули цього дня і проекти рішень про погодження надання надр у користування. Прийняли чергову порцію регіональних програм (щодо захисту населення від надзвичайних ситуацій, розвитку туризму та увічнення пам’яті жертв війни, репресій та учасників АТО) та звернень. 
…Як виявилося після сесії, призначення Василя Столяра головою фракції «Батьківщини» мало продовження. Недарма, вочевидь, під час засідання у залі на мить з’явився лідер осередку Олег Кіндер, який разом із кількома депутатами тут же вийшов, очевидно, на важливі переговори. Недарма, і сам Василь Андрійович, виступаючи, обмовився: назвався раптом …представником ВО «Свобода», чим викликав жваву реакцію присутніх. За Фрейдом… Бо наступного ранку стало відомо, що під час засідання бюро облорганізації партії голову фракції … виключили з партії! Що відбувається у волинській «Батьківщині», яка, до речі, з УКРОПом утворила більшість у облраді, достеменно знає хіба сам Олег Кіндер. Хоча обрання нового голови фракції для нього стало сюрпризом. Що цікаво: Василь Столяр без Олега Олексійовича і не був би депутатом. Адже лише завдяки тому, що двоє обранців стали Ковельським міським та Шацьким селищним головами, у списку звільнилися місця … для Василя Столяра та Людмили Кирди. Повороти долі, які, очевидно, ще відобразяться на розстановці сил у сесійній залі.
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Фото автора.

Депутатський цитатник

Анатолій Вітів (фракція ВО «Свобода»): «Звісно, що митниця не підпорядковується облраді. На жаль..»
Володимир Кучер (фракція «Радикальної партії Олега Ляшка»): «Наскільки мені відомо,  посадовцями Луцької міської ради була знята меморіальна таблиця із будинку-пам’ятки 17 ст. на вул. Пушкіна про те, що у 1709 році саме в ньому зупинявся імператор Петро І. Прошу прокурора області перевірити законність дій посадовців Луцької міської ради і їх психічну відповідність займаним посадам, а також – як співвідносяться такі дії із Законом України «Про декомунізацію». Яка нормальна людина віднесе Петра I до комуніста?!»


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%