Нові орбіти "Супутника"

Нові орбіти

Нещодавно голова Федерації профспілок України Юрій Кулик перебував із робочою поїздкою на Волині. Під час поїздки він оглянув низку профспілкових об’єктів оздоровлення. Насамперед Юрій Миколайович відвідав табір «Супутник» облорганізації профспілки працівників освіти і науки України, де відпочивають діти, а згодом ознайомився з умовами проведення дозвілля студентами та викладачами Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки в спортивно-оздоровчому таборі «Гарт».

Особливо зворушливою та відповідальною для голови ФПУ стала місія в «Супутнику». Як розповів Юрій Кулик, уже багато років тема організації та проведення оздоровлення дітей для профспілок – серед пріоритетних. До оздоровчого сезону тут за рахунок профспілкових коштів та бюджетних ресурсів Волині проведено капітальну реконструкцію майже усіх будівель і споруд. Ця справа вже була давно актуальною, адже фактично з моменту введення табору в експлуатацію (а це – далекий 1965 р.!) тут, окрім поточних ремонтів, капітальні вкладення не освоювалися. Нині використано за прямим призначенням 1 млн 200 тис. грн. За якістю відпочинку табір є одним із найкращих дитячих закладів України. 
Зараз літній сезон – у самісінькому розпалі, а протягом літа в «Супутнику» буде оздоровлено майже 1000 дітей із усіх куточків Волині. Тож аби скоординувати зусилля обласної влади та профспілок на наступний рік, Юрій Кулик у Луцьку зустрівся з головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком.
Коли керівник ФПУ, його заступник Володимир Савін, заступник голови облдержадміністрації Сергій Ющак, голова Ради федерації профспілок Волині Іван Карпомиз, голова Шацької райдержадміністрації Володимир Найда і голова обкому профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський завітали в «Супутник», їх буквально біля входу зустріли оптимістично налаштовані вихованці табору, де понад 30 років поспіль працює директором  Людмила Кіліба. Прекрасна музично-художня композиція створила невимушену атмосферу, котра сприяла спілкуванню. Тож коли гості оглянули всі споруди табору, особливо звернувши увагу на щойно відреконструйовані корпуси, клуб та їдальню, і відвідали «Гарт», Юрій Кулик та особи, котрі його супроводжували, знову повернулися до своїх нових юних друзів. Юрій Миколайович доволі тривалий час спілкувався з дітьми, а на завершення, розчулений піснею у виконання турійської школярки Ангеліни Баб’як, навіть пригостив своїх знайомих морозивом! 
– Особисто пересвідчився, що в «Супутнику», де завершився перший етап реконструкції, створено справді чудові умови для оздоровлення дітей, – сказав після відвідин «Волинського Артеку» Юрій Кулик. –  І раніше українські профспілки особливо опікувалися організацію літнього відпочинку дітей, але останніми роками робота в цьому напрямку лише посилилася. Сприяла цьому й та обставина, що одна з моїх недавніх заступниць – Тетяна Гулечко – використовує набутий досвід уже на відповідальній посаді в Міністерстві соціальної політики України. Таким чином партнерство державних органів влади та профспілок набуває ще конкретніших форм. А це – лише на користь маленьким українцям. У «Супутнику» я побачив позитивних, доглянутих та енергійних дітей. Звичайно, схожі емоції зараз у вихованців більшості українських таборів, але тут, на березі Світязю, атмосфера особлива. Бо тут у діток не відчувається туги за рідною домівкою, батьками. Значить, у «Супутнику» вони – як удома! Треба наголосити, що й надалі розбудовуватимемо цю унікальну оздоровницю. Під час зустрічі з головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком ми напрацювали такий алгоритм спільних дій, щоб уже наступного року збудувати тут централізовану систему водопостачання та каналізації. І тоді умови перебування юних відпочивальників у «Супутнику» стануть ще кращими!
Роман УСТИМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%