Полетять у Швейцарію?

Полетять у Швейцарію?

У пошуках довідки про смерть Ігоря Єремеєва та призначення позачергових виборів – нові обставини. До спонукання владоможців забезпечити громадянам участь їхнього представника у роботі Верховної Ради України долучився вже й Комітет виборців України.


«Волинська газета» продовжує розслідувати причини ігнорування інтересами мешканців чотирьох поліських районів області, які в серпні минулого року втратили свого представника у Верховній Раді України.
Чому Верховна Рада України і Центральна виборча комісія не призначають проміжних виборів у Маневицькому окрузі №23, наше видання повідомляло неодноразово. Суть отриманих із цих шанованих державних інституцій така: у парламенті кажуть, що вибори повинна оголосити ЦВК. А з Центрвиборчкому пишуть, що саме в компетенції ВРУ оголосити про припинення повноважень покійного Ігоря Єремеєва, на підставі чого й оголосять дату дострокового волевиявлення.
Словом, у Києві працюють за принципом «Ти, малий, скажи малому, хоай малий малому скаже!».
І ось бюрократична машина після неодноразових звернень «Волинської газети» запрацювала. Як повідомила член Центральної виборчої комісії Юлія Швець, в ЦВК надійшла відповідь із Апарату Верховної Ради України про відсутність у них копії свідоцтва про смерть Ігоря Єремеєва.
«З огляду на викладене, а також беручи до уваги, що відповідно до Цивільного кодексу України (стаття 49) факт смерті фізичної особи підлягає державній реєстрації з видачею відповідного свідоцтва, 4 квітня 2016 р. направлено звернення до Міністерства юстиції України з проханням надати інформацію про орган, який здійснював реєстрацію смерті Єремеєва І. М.».
Варто нагадати, що пошуки цього документу можуть затягнутися на невизначений час, бо Ігор Миронович помер не в Україні, а під час лікування в одній із клінік Швейцарії. Тож цілком можливо, що вітчизняні урядовці, парламентарі та представники ЦВК братимуть ще й службове відрядження, щоб полетіти в Швейцарську конфедерацію за необхідною довідкою…
А тим часом вдарив у набат Комітет виборців України. В офіційній заяві прес-служби цієї шанованої організації сказано:
«КВУ закликає Центральну виборчу комісію призначити проміжні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах (№№ 23,27,85,151,206) у зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутатів, обраних у цих округах. Мова йде про Філатова Б. А. та Атрошенка В. А., які були обрані міськими головами Дніпропетровська та Чернігова відповідно, Кутового Т. В. та Насалика І. С., які увійшли до складу Кабінету міністрів України, а також загиблого Єремєєва І.М.  За повідомленням голови ЦВК Охендовського М. В., Верховна Рада не надала Центрвиборчкому необхідних документів, а тому вибори не були призначені. Враховуючи той факт, що в окремих округах вибори заблоковані вже кілька місяців, КВУ закликає ЦВК самостійно звернутися до Верховної Ради щодо надання необхідних документів. До прикладу, до ЦВК не надійшло свідоцтво про смерть Єремєєва І. М., через що більше ніж пів року блокується призначення проміжних виборів у в. о.  №23. Постанова ВРУ «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Філатова Б. А.» була прийнята ще 24.12.15, а Постанова «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Атрошенка В. А.» 28.01.16, але вибори по цих округах так і не були призначені. При цьому відповідно до частини 6 статті 16 Закону «Про вибори народних депутатів України» рішення про призначення проміжних виборів депутата в одномандатному окрузі приймається Центральною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутата, обраного в цьому окрузі. Пасивність ЦВК у питанні призначення виборів позбавляє виборців вказаних одномандатних округів представництва у Верховній Раді України і є перешкодою на шляху реалізації їх виборчих прав, закріплених Конституцією. Крім цього, кошти на проведення виборів народних депутатів (19 млн 667 тис. грн) передбачені Державний бюджетом України на 2016 рік».
Наш кор.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ: під час прощання з Ігорем Єремеєвим на кладовищі у с. Острожець Млинівського району Рівненської області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%