Чи зростуть тарифи?

Чи зростуть тарифи?

Ще літо в розпалі, а зима й опалювальний сезон – у центрі уваги керівників від найвищого до найнижчого рівнів. Тож на черговій селекторній нараді поряд із питаннями про адмінпослуги та житло віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул говорив про газ, борги, тарифи й економію блакитного палива.

Щоб вибратися з газової залежності, позиція уряду однозначна: кожна область має модернізувати тепломережі (бо через їхню низьку якість втрачається до 45% тепла) та по максимуму переходити на альтернативні види палива (що для Волині особливо актуально, адже маємо свої дрова, торф, вугілля).
Працюючи за такою стратегією, Україна протягом двох останніх літ уже скоротила споживання газу на 10%, а цього року має зменшити ще на 5%. Причому послуги з теплопостачання мають надаватися в повному обсязі та належної якості, наголосив Олександр Вілкул:
– Щоби виконувати ці завдання, ми до 2015 року плануємо оновити вісім тисяч кілометрів тепломереж, модернізувати старі котли (їх налічується 6 тисяч) і встановити нові (таких близько чотирьох із половиною тисяч). Тобто нам потрібне устаткування, яке матиме більший коефіцієнт корисної дії та працюватиме на альтернативних видах палива.
До слова, Волинь уже давно працює в потрібному напрямку. В який район не приїдь, голови держадміністрацій першим ділом розповідають за енергоощадні технології, бо інакше, переконалися, – боргова яма.
Відтак і голова облдержадміністрації Борис Клімчук дав прочуханки присутнім на селекторі обласним чиновникам, через запізнілі звіти котрих інформація про успіхи Волині лишилася без уваги.
А ще Борис Петрович звернувся до віце-прем’єра із проханням дати оцінку ситуації на ДП «Волиньторф»:
– Нас непокоїть: чому на підприємстві змінюється менеджмент? А точніше – чому з приходом нового керівника ціна торфокрихти із 40 гривень зросла до 315-ти?! Торфокрихта стає головним паливом. Вона йде туди, де є газ, і туди, де його немає. А настільки різка зміна вартості – це не що інше, як підрив ідей, на яких акцентує Президент!
Цілком погодившись із Борисом Клімчуком, Олександр Вілкул попросив надіслати доповідну щодо «Волиньторфу», і розбиратися із ситуацією тепер буде Кабмін.
Хронічним болем як колись, так і зараз лишаються розрахунки за спожитий газ. Тож присутній на селекторі міністр регіонального розвитку, будівництва й ЖКГ Геннадій Темник інформував: зараз чотири мобільні робочі групи з міністерства перевіряють кожну область. Перевіряють, аби не лише бачити реальну картину, а й знаходити шляхи виходу з проблемних ситуацій. Бо на сьогоднішній день борги за спожитий газ становлять понад 17 млрд грн, а рівень розрахунків – усього 35%.
– У деяких областях (Волинь до таких не належить, – авт.) після відключення теплопостачання платити за газ узагалі перестали! В результаті до боргів за минулі роки додалися вісім мільярдів гривень за опалювальний сезон 2012-2013! Та й про зарплати комунальникам не треба мовчати. Бо по окремх областях (на, щастя, нашої в переліку нема, – авт.) заборгованість сягає декілька мільйонів гривень.
Але попри згадані труднощі, попри жорстку економію та високу ціну блакитного палива, тарифи не повинні зростати – таку позицію Президента висловив Олександр Вілкул:
– Щоби контролювати ситуацію й не допускати зловживань на місцях, у кожній області мають працювати постійно діючі робочі групи. Адже фактично всюди по Україні спостерігаємо спроби піднімати тарифи.
Категоричне «Ні» сказав віце-прем’єр і щодо відключення від газу соціальних об’єктів. «У лікарнях, школах, садочках гаряча вода повинна бути», – наголосив Олександр Вілкул. А як оптимальний вихід із ситуації Борис Клімчук назвав використання електробойлерів.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%