500 вчителів лишаться без роботи?

500 вчителів лишаться без роботи? Щоб оптимізувати, треба закрити і звільнити…

Мережа освітніх  навчальних закладів в області не відповідає потребам громади, вважає влада Волині. Саме тому сьогодні на порядку денному – реформа малокомплектних шкіл.

Зі 747 шкіл 149 – малокомплектних (це ті, наповнюваність яких дуже низька). Середня наповнюваність класів у таких закладах наразі – 11 учнів. Тоді як норма для малокомплектної школи – 30.

Усе це причини для оптимізації мережі. Одна справа декларація намірів, інша – реальна робота. Робота триває повільно і важко. Громади малих сіл не погоджуються на закриття шкіл. Учителі бояться лишитися без роботи і коштів на існування. І мають усі для цього підстави. Так, за інформацією управління освіти облдержадміністрації, 106 закладів зі 149-ти підпадають під оптимізацію. В результаті 700 працівників доведеться відпустити на вільний хліб. З них 200 пенсіонерів. Зрозуміло, що для цієї категорії  про зобов’язання управлінців подбати про місце роботи ніхто й не говорить. А де працюватимуть ще 500? Як зауважили під час однієї з нарад у облдержадміністрації, є кілька варіантів: вихователь у шкільному автобусі (!!!), місце вчителя у сусідній школі… Сьогодні вже зрозуміло, що усіх влада не працевлаштує, як би не обіцяла. Тому педагогом із малих сіл треба змиритися з реформою і … вже шукати роботу.

Паралельно влада робить акцент на закупівлі шкільних автобусів й розробляє маршрути довезення дітей до шкіл. На сьогодні, у місцевих бюджетах уже передбачено 10 млн грн на співфінансування придбання автобусів «Богдан». Цього, кажуть, мало. 27 цільових мільйонів закладено у бюджеті. Їх треба використати (але гроші будуть виділені виключно на умовах співфінансування!).

Наш кор.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%