Ліс рубають – тріски летять…

Ліс рубають – тріски летять…

Олега Борбелюка шукали в офшорах, а він приїхав із Казахстану!

Схоже, що Княже місто рівненська поліція із санкції рівненських судів руками рівненських слідчих і за участі рівненських понятих вирішила поставити з ніг на голову. Бо шукаючи у Володимирі-Волинському незаконно викопаний на Рівненщині бурштин, вони отримують адреси, як стверджують місцеві медіа, не тих, хто займається контрабандою, а «фокусують увагу в протилежному напрямку»! Натомість податківці знаходять нелегально доправлений із Польщі товар за справжніми адресами.
Про те, як сарненські «пінкертони» навідалися до гендиректора підприємства «Гербор-Холдинг» та депутата облради попереднього скликання Олега Борбелюка, «Волинська газета» повідомила 15 квітня в новині «Княже місто знову трусять».
Але реакція самого Олега Борбелюка була невідомою. І ось колеги з порталу «Володимир Медіа» наводять його слова:
«Я тільки зайшов у будинок. Не можу зрозуміти, що це за обшуки? Що це за суддя, яка виносить такі ухвали? – обурювався директор підприємства. – Таке враження, що вона й знати не знає, чим люди займаються на нашому підприємстві! Звідки тут контрабанда? Чому не шукають там, де дійсно вона процвітає? Мимоволі напрошується запитання: кому нині служить СБУ і наша нова поліція?».
Найцікавіше, що про те, що «справу» шито білими нитками, як і про те, що торпедує розвиток ситуації хтось із місцевого напівкримінального «бомонду», свідчить дивна закономірність: ще не встигнуть із Рівного приїхати у Володимир-Волинський із обшуком, як деякі волинські інтернет-портали вже про це дізнаються, наводячи такі деталі, від яких мурашки бігають... То, мовляв, «6 мільйонів гривень вилучено», а насправді – ні копійки, то Олег Борбелюк «був на відпочинку», тоді як насправді – в службовому відрядженні в Казахстані...
«В нашому маленькому містечку всі вже давно знають, хто займається контрабандою, хто її, так би мовити, кришує, та хто, завдяки їй, заробив чималі статки. Скоріше за все, знають це і самі правоохоронці та СБУ. Знають, але чомусь усю свою увагу фокусують у протилежну сторону. Навмисне і по команді!» – роблять висновок місцеві журналісти.
І це підтверджує факт виявлення 17 квітня ц. р. співробітниками оперативного та слідчого управлінь ГУ ДФС у Волинській області підпільного складу імпортованих з-за кордону промислових товарів. 

«Зловмисники скористалися наданою законодавством можливістю не сплачувати митні та податкові платежі (у випадку переміщення малих партій у межах визначеної норми вартістю до 500 євро та вагою до 50 кг) і в такий спосіб «перекидали» через державний кордон автомобільні шини та диски, садово-огороднє приладдя, дитячі коляски та велосипеди, комплектуючі, запчастини та інші товари для автомобілів. Саме такий величезний асортимент промислової продукції, що користується попитом на внутрішньому ринку України, під час обшуків виявили оперативники та слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС у складських приміщеннях Володимира-Волинського, що розташований поблизу пункту пропуску «Устилуг». Зокрема, на території складських приміщень колишнього заводу вилучено товари орієнтовною вартістю 6 млн грн. Продукція призначалася для реалізації на ринках та магазинах у всіх регіонах України без сплати належних платежів», – повідомляє прес-служба облуправління ДФС.
Усю діяльність вищеописаної схеми, якою користувалися комерсанти із сумнівною репутацією, зафіксовано у чорнових бухгалтерських записах, що теж вилучені під час обшуків. 
«Враховуючи кількість вилучених товарів та зібрану оперативниками інформацію, можна стверджувати про припинення діяльності одного з найпотужніших протиправних каналів постачання на територію України промислових товарів з використанням вищеописаної схеми. Заходи щодо встановлення причетних осіб до створення та функціонування цієї контрабандної схеми ще тривають», – наголошують податківці. 
Таким чином, в устилузькому прикордонні рівненська поліція шукає не там, де треба, а волинські податківці знаходять те, що шукають. Як у приказці: ліс рубають – тріски летять…
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ та відділу організації роботи облуправління ДФСУ: Олег Борбелюк під час зустрічі журналістів на підприємстві «Гербор-Холдинг»; виявлені податківцями контрабандні товари були зовсім за іншою адресою і належали іншим особам.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%