Квоту конем не об’їдеш…

Квоту конем не об’їдеш…

Не вірте антиєвропейській пропаганді: немає жодних квотних обмежень для українського експорту в ЄС! На цьому наголошує Представництво ЄС в Україні.
Деякі бізнесмени в Україні нещодавно ще раз і знову висловили думку, ніби торговельна угода між ЄС і Україною є сприятливішою для країн-членів Євросоюзу, аніж для України, тому що вона буцімто передбачає запровадження квот для певних категорій сільськогосподарської продукції.
«Це абсолютно неправильне розуміння того, чим насправді є «тарифні квоти», передбачені поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі. Вони означають, що перед набуттям чинності угоди українські експортери до ЄС сплачували мито за першу експортовану тонну продукції, а тепер вони можуть здійснювати безмитний експорт до певної квоти. У такий спосіб навіть якщо фактично така квота здається обмеженням, у дійсності вона відкриває ринок для такої сільгосппродукції, а не вводить додаткові обмеження», – наголошується в офіційній заяві. 
Окрім того, підкреслює прес-служба офісу ЄС, тарифні квоти не містять обмежень щодо загальної кількості експортованих продуктів, адже можливо експортувати, навіть перевищивши квоту: у такому випадку має бути сплачено мито. 
2015-го Україна, для прикладу, експортувала деякі продукти, перевищивши квоти. Найхарактерніший приклад – мед (торік тарифну квоту щодо цього продукту перевищено у чотири рази!), сік (тарифну квоту перевищено усемеро), кукурудза (тарифну квоту перевищено майже у 20 разів) тощо. 
Щоправда, для волинського села відкриття ринку ЄС для нашої сільгосппродукції стане відчутнішим, коли тут буде створено умови для сучасного виробництва та напрацьовано механізми прийому від одноосібників та фермерів вирощеного ними урожаю, а також – заготівля молока. Але це завдання треба ставити не перед євроспільнотою, а для української влади всіх рівнів, яка від слів про підтримку вітчизняного товаровиробника нарешті повинна перейти до реального його стимулювання.
Лише за цієї умови послаблення з боку ЄС позначаться змінами на краще для більшості наших селян, а не лише для представників великого агробізнесу.
Наш кор.
На фото Сергія ШРАМЧУКА: коли малий Максим Романюк виросте, мабуть, ніяких обмежень із Європейським Союзом для волинських селян уже не залишиться…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%