Сергій Сітуха: якою має бути доля «Луцьктепла»

Сергій Сітуха: якою має бути доля «Луцьктепла»

Звернення до лучан.

Лучанин Сергій Сітуха пройшов крізь пекло АТО. А перш ніж прийняти рішення виконати свій громадянський обов’язок стати на захист держави, брав активну участь у громадсько-політичному житті обласного центру. У 2006-му Сергій Дмитрович став на захист майна громади Луцька і саме за це, стверджує, був звільнений із посади інженера служби енергетичного менеджменту ДКП «Луцьктепло». Під тиском громади Сергія Сітуху поновили на посаді. Але у 2014-му, коли група «Континіум» «завела» на підприємство свій менеджмент, його інтереси знову розійшлися із баченням цих менеджерів. За плечима Сергія Сітухи участь у виборах до Верховної Ради України у 2012-му. У 2014-му  він пішов добровольцем на фронт, ставши бійцем 24-го батальйону тероборони «Айдар» військової частини ПП  В 0624, воював на Луганщині. 17 серпня був поранений. З тих пір переніс 5 операцій.

Досвід роботи у ДКП «Луцьктепло», громадської діяльності, участь у війні на Сході послужили на користь того, що у лучанина визріло своє власне бачення подальшої долі цього стратегічного для обласного центру підприємства.

Пропонуємо текст звернення Сергія Сітухи до лучан без змін.

«Наразі вирішується доля ДКП «Луцьктепло», від чого якоюсь мірою залежатиме доля кожної людини, яка проживає в Луцьку. Я на цьому підприємстві працюю з 1991 року, хотів би, щоб воно розвивалося, було прибутковим, надаючи якісні послуги лучанам.

Бізнес-група, яка «завела» на дане підприємство свій менеджмент, збільшила заборгованість підприємства, зокрема НАК «Нафтогазу Україна». На даний час всі представники даної бізнес-групи залишилися на своїх посадах, міська влада звільнила найбільш одіозних, які обіймали посади директора, заступника директора з фінансових питань та працівників служби безпеки підприємства. Змінилося керівництво держави, міській владі теж потрібно було змінюватися. Наразі міською владою має проводитися конкурс на заміщення посади директора ДКП «Луцьктепло». Мабуть, задача тієї ж бізнес-групи, про яку йшлося вище, «посадити» на посаду директора ДКП «Луцьктепло» знову свою людину з іншим обличчям або якусь нейтральну, безпринципну, яка буде робити, як їй вкажуть. Ці «бізнесмени» будуть намагатися втілити у Луцьку таку схему, яка у свій час була впроваджена у Рівному, до чого була причетна особа, що обіймала  на ДКП «Луцьктепло» посаду заступника директора із фінансових питань: котельні, центральні теплові пункти (ЦТП) – привласнити (це можна зробити через процедуру банкрутства підприємства, якщо є великі борги), а теплотраси, створивши нове підприємство, – залишити у власності громади Луцька. Це ті основні фонди, які потребують найбільших капіталовкладень для їх оновлення (термін окупності таких проектів складає 5-10 років), тобто ті кредити Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), які надані, в кращому випадку будуть спрямовані на модернізацію обладнання котелень, ЦТП. А віддавати ці кредити доведеться тому підприємству, яке є власністю громади Луцька. Можливості розвивати місто зменшаться.


Скептикам нагадаю процес привласнення котельні по вул. Карбишева, проти чого я виступав у свій час, але наша система правосуддя не базується на принципі справедливості, тому неможливо відстояти у судах законні особисті інтереси, інтереси громади. У 2006 році була привласнена котельня, а теплотраси нові власники (бувший директор ДКП «Луцьктепло», бувший Луцький міський голова) залишили на балансі підприємства, яке є ще поки власністю громади Луцька. Наслідки цієї авантюри лучани відчувають на собі постійно: підвищуються тарифи, відключається вода гаряча тощо. Щоб цього не було, треба забрати корупційну складову, яка присутня в організації комунального господарства міста.

Якщо лучани прислухаються до того, що говорить Луцький міський голова, то ви повинні розуміти, що «дармового сиру» стає все менше, а любителів цього продукту – все більше. Тому підійшла черга вже до дерибану приватного житла. Є закон про конфіскацію житла у разі несплати за комунальні послуги. Уявіть собі, якщо ті, хто при владі, відмінять субсидії, бо не буде з чого їх надавати (все-таки ми в стані війни з Росією), то десь третя частина лучан буде оббивати пороги наших «справедливих судів»…

Хочу нагадати лучанам про свої застереження на виборах до Верховної  Ради України у 2012 році, в яких я брав участь як кандидат у депутати, що корупційні схеми ще більше економічно опустять нашу країну - це призведе до нелегітимності влади. Цю ситуацію використають політики сусідньої держави, так і сталося (здобута мною управлінська освіта допомагає спрогнозувати розвиток подій). Щоб історія не повторилася, займайте активнішу громадянську позицію, у противному випадку ми втратимо державність.

Кредити, які центральна, місцева влада отримали, доведеться віддавати нам, нашим дітям. Якщо економіка не буде розвиватися, доведеться розплачуватися з кредиторами природніми ресурсами (землею), енергогенеруючими підприємствами, тощо. Погіршиться економічна ситуація, почнуться масові протести, а це небезпечно, коли продовжується війна на Донбасі, коли в країні багато не облікованої зброї…

Я знаю, що таке війна: у 2014-му році у складі батальйону територіальної оборони «Айдар» був учасником антитерористичної операції на Луганщині. Наша «Волинська рота»  брала участь у всіх серйозних заходах спрямованих на збереження цілісності України: для цього потрібно було зупинити агресора.

21.04.2016 р. Сергій СІТУХА». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%