Сам собі лікар
Чистотіл – усім відома лікарська рослина. Щоправда, які хвороби лікує чистотіл, окрім шкірних захворювань, знають не всі. Але наголошуємо: чистотіл – досить отруйна рослина і використовувати її можна у дуже обмежених дозах та в конкретно визначених випадках!
Що лікує чистотіл
*Лікування шкірних хвороб
*Захворювання шлунково- кишкового тракту, печінки та жовчовивідних шляхів, нирок і сечового міхура
*Жіночі захворювання, хвороби носоглотки і ротової порожнини
*Гіпертонію, порушення обміну речовин
Застосування чистотілу
1. Листя чистотілу.
Прикладають до уражених місць. Наприклад, при грибкових захворюваннях між пальцями ніг укладають по листочку і одягають шкарпетки.
2. Настій чистотілу.
Столову ложку подрібненого чистотілу на 0,5 л окропу настоюють у термосі 1-2 год і п’ють по 1/2 скл. двічі-тричі за 15 хв. до їжі. Колір настою буде темний, чорнуватий, смак гіркий , але гіркуватість у роті швидко пропаде. Зберігати його можна в прохолодному місці не більше 2 діб.
3. Молочний сік чистотілу.
Отримують, відрізавши кілька разів нижню частину кореня. Наприклад, цим соком із перервами в кілька хвилин змащують бородавки.
4. Сік чистотілу.
Рослину пропускають через м’ясорубку і з отриманої темно-зеленої маси вичавлюють сік, виливають його в скляний посуд, закривають герметично і ставлять у прохолодне місце (не в холодильник! ) для бродіння. Сік повинен мати бурштиновий колір, а на дні – темно-зелений осад. При його використанні чистий сік можна змішувати з осадом. Отриманий сік у герметичному скляному посуді не втрачає своїх лікувальних властивостей не менше 5 р. При зовнішньому застосуванні хворе місце змащують соком три-чотири рази з проміжком у 2-3 хв. між змазуваннями, процедуру повторюють двічі-тричі на добу.
Якщо закладений ніс, то 1-2 краплі соку відновлюють дихання.
Сік п’ють по 10-20 крапель на склянку води тричі на день за 15 хв. до їжі.
5. Настоянка чистотілу.
Сік чистотілу розводять із горілкою у співвідношенні 1:1. Приймають по 15-30 крапель тричі на день за 15 хв. до їжі.
6. Відвар чистотілу.
200-500 г подрібненої на м’ясорубці трави з коренем заливають 10 л води, кип’ятять 5 хв. і настоюють протягом декількох годин. Використовують його для ванн, компресів, примочок, дитячих купелей при різних шкірних захворюваннях, полоскання голови для зміцнення волосся.
Траву заготовлюють під час її цвітіння – у другій половині квітня, на початку травня. Плоди ж чистотілу дозрівають у червні-серпні.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Переходив дорогу на “червоне”: смертельна аварія у Луцьку У Ковелі смертельна ДТП на “зебрі” ПОВІДОМЛЕННЯ Моторошні подробиці кривавої ДТП біля Дубового Біля Дубового загинув голова з Дубечного Запіканка з кукурудзяної муки Ківерцівська громада придбала новий шкільний автобус На Волині презентували інноваційний агрокластер “Західне Полісся” Депутатам і чиновникам за кордон не можна. Але можна… У Підгайцівській громаді зібрали понад 100 000 гривень для ЗСУ- Опитування
- Результати