І стихія відступила!

І стихія відступила!

У Луцьку негода вирувала 5 годин 19 хвилин, випало 122 мм опадів при місячній нормі – 76 мм.

Стихія прийшла миттєво і була невблаганною. І хоча Державна служба з надзвичайний ситуацій зуміла вчасно попередити населення про те, що у західних та Вінницькій областях у другій половині дня 30 липня будуть грози, місцями сильні зливи, град та шквальний вітер 17-22 м/с (в окремих пунктах – шквали 25-28 м/с, крупний град), боротися з наслідками руйнівної непогоди довелося із залученням усіх необхідних сил та засобів. 

Голова облдержадміністрації Борис Клімчук, який того дня повертався із службового відрядження з Києва, одразу приступив до координації роботи всіх служб та структур, задіяних для порятунку людей та ліквідації наслідків потужного удару стихії. Завдяки цьому, а також завдяки узгодженості та професіоналізму пожежно-рятувальних та медичних підрозділів в області загалом вдалося уникнути важких наслідків негоди. 
Найбільший удар прийшовся на Луцьк. Тому оперативний штаб миттєво організував надання допомоги водіям громадського транспорту:  вивільняли маршрутні таксі та евакуйовували пасажирів на безпечні ділянки. Загалом   надали допомогу 45 громадянам, а із заповнених водою доріг урятували 2 карети швидкої допомоги. Підрозділи МНС невідкладно реагували на звернення  пенсіонерів, які проживають у приватному секторі. В першу чергу приходили на допомогу ветеранам та учасникам бойових дій у Другій світовій війні. Рятувальники відкачували воду із їхніх обійсть. Бригади не припиняли роботи впродовж ночі. Допомагали людям із підтоплених будинків по вулицях та проспектах Кривоноса, Конякіна, Писаревського, Соборності, Відродження, Нікішева, Верещагіна. За допомогою пожежно-рятувальної техніки та насосного обладнання відкачували воду в другій міській лікарні, в обласній дитячій лікарні, загальноосвітніх школах №2, 5, 7, 22 м. Луцька та в облуправлінні Держказначейства. Рятувальні відділення АРЧ за допомогою автомобілів САРМ провели розчищення проїжджої частини від повалених дерев по вул. Драгоманова, Соборності, Карпенка-Карого, Ківерцівській та Набережній.
Загалом працювало 20 одиниць техніки УДСНС у Волинській області, а також велика кількість спецзасобів комунальних служб.
Найголовніший результат двобою зі стихією: травмованих і загиблих немає. Після звернення голови облдержадміністрації Бориса Клімчука до центральної влади з інформацію про хід боротьби зі стихією та її наслідками, міністр фінансів України Юрій Колобов повідомив, що область може розраховувати на 3 млн грн державних коштів. Ці гроші будуть використані на усунення найсерйозніших наслідків липневого буревію та заохочення кращих рятувальників, медиків та комунальників, котрі гідно пройшли важке випробовування. 
Сергій ЯЩУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%