За парканом - чума?

За парканом - чума?

Вірус африканської чуми, що косить свиней на території Білорусі, тривожить не тільки мешканців прикордонних територій Волинської обл., а й регіони Польщі, що межують із РБ. Тільки якщо волиняни на кордоні вживають жорстких заходів контролю за недопущенням поширення вірусу підступної хвороби, то поляки пішли далі: вони пропонують відгородитися від білорусів… парканом.

Масовий падіж свиней від африканської чуми на території Білорусі зафіксовано не вперше. Цього ж літа ситуація, що виникла у прикордонному Барановичівському р-ні Брестської обл., де довелося знищити 20-тисячне поголів’я, неабияк стривожила волинян (детальніше про «Волинська газета розповідала читачам у номері від 20 червня ц. р.). Тим більше, що на початку року масово почали гинути дикі кабани. Аби не допустити поширення вірусу африканської чуми в Україні в червні на Волині відбулася нарада за участю всіх дотичних служб та представників влади. Попри те, що в Україні відкрито говорять про випадки загибелі свиней у сусідів, самі білоруси не розповсюджують таку інформацію. Та українці не єдині, хто потерпає від загрози поширення хвороби: поляки теж забили на сполох. Бо, як з’ясувалося, і тамтешні дикі кабани хворіють.
Про радикальні заходи протидії африканській чумі нещодавно повідала білоруська газета «Вечерний Брест», уже не заперечуючи факту масового поширення вірусу на теренах цієї держави. Очевидно, подивувало білорусів інше: Польща запропонувала встановити величезний паркан на білорусько-польському кордоні завдовжки 420 км, який захистив би поляків від потрапляння на їхню територію хворих диких кабанів. З відповідною ідеєю представники РП звернулися до Євросоюзу, запропонувавши частково профінансувати аналогічний проект. За задумом, на кордоні мав би з’явитися не тільки паркан, а й спеціальні автомийки, що дезінфікували б транспорт. Проектом передбачено і постійний моніторинг за наслідками небезпечного вірусу. Як стверджує «Вечерний Брест», польські ветеринари звернулися з відповідним листом до Брюсселя, однак там ідеї, м’яко кажучи, не зрозуміли… А представник Єврокомісії Фредерік Вінсент зазначив, що спочатку треба перевірити, наскільки реальним є зведення такого паркану. А також повідомив, що цього літа ще й ветеринари Литви зверталися до Європейської комісії з проханням виділити на захист від африканської чуми, що розповсюджується на теренах Білорусі, спочатку 3,5 млн євро, а потім – 13,5 млн.
Волиняни ж наразі більше мріють не про паркани поміж територіями сусідніх держав, а про добротні пункти пропуску у місцевих населених пунктах…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%