Політична мудрість Ігоря Єремеєва

Політична мудрість Ігоря Єремеєва

Протягом усього періоду роботи в українському парламенті позафракційний народний депутат від 23-го виборчого округу Ігор Єремеєв завжди був відкритим для людей і максимально відвертим. Тепер же, коли Ігор Миронович, як сам зізнався, набрався політичної мудрості, має достатньо сили і виваженості, аби відстоювати власну думку, нічого не змінилося: під час прес-конференції, що відбулася 29 липня у Луцьку, – перед від’їздом депутата на чергову зустріч із виборцями, які він проводить, незважаючи на відпустку, – говорив про все виважено, спокійно і відверто. Бо так звик, пояснив політик. Хоча й без емоцій, правда, не обійшлося. 

– Мені хотілося б підвести підсумки роботи Верховної Ради, – одразу пояснив причину зустрічі нардеп. – Вважаю, що останнє засідання було дуже показовим, на відміну від багатьох попередніх, коли трибуна парламенту часто блокувалася, а депутати просто не мали змоги працювати. Крім того, вже сьогодні можна говорити про те, що з обіцяного зроблено у моєму виборчому округу.
НОВІ СТАРІ ЗАКОНОПРОЕКТИ
Ігор Миронович не приховував і навіть наголошував: напередодні президентських виборів із боку різних політичних сил надійде чимало популістських заяв. Тож виборці мають бути готовими і навчитися все фільтрувати, щоб самостійно робити правильні висновки.
– Трибуна Верховної Ради – то місце боротьби, де відбувається налаштування свого електорального поля різними політичними силами, які претендують на найвищу посаду в державі, – наголошував Ігор Миронович. – Тож чим ближчою стає «визначна» для багатьох політиків подія, тим емоційнішими та масовішими будуть дії певних сил. 
Але українцям до такого не звикати. Тож нардеп довго на цьому питанні не зупинявся й одразу перейшов до певного звіту перед тими, хто віддав за нього свій голос.
Звісно, одразу зачепив найболючіше – сумнозвісну пенсійну реформу, котру досі активно обговорюють. Тож Ігор Миронович зазначив, що вже готовий законопроект щодо відміни або часткового скасування пенсійної реформи. Над цим багато працювали, питання обговорювали і, вивчивши детально, прийняли рішення одразу з початком роботи парламенту винести законопроект на голосування у сесійній залі. 
– Настане час, коли в кожного окремого депутата запитають: а що особисто ти зробив для відміни пенсійної реформи, – наголошував на важливості піднятої проблеми Ігор Єремеєв.
Як повідомив нардеп, довелося чимало попрацювати. Тож запропонований самим Ігорем Єремеєвим, а також позафракційними депутатами Верховної Ради від Волині Степаном Івахівим та Сергієм Мартиняком законопроект зібрав у собі пункти із трьох кращих – депутатів Людмили Денисової, Сергія Міщенка та Володимира Литвина. 
Чи проголосують за нього 4 вересня, коли парламент знову запрацює, пан Єремеєв не переконаний. Але, як зазначив, то буде певним випробуванням на дотримання нардепами слова перед виборцями.
Ще один зареєстрований законопроект стосується селян-одноосібників, точніше – їхніх соціальних гарантій у випадку настання безробіття. Також на часі – подання про відміну обов’язкового техогляду для сільськогосподарських машин.
– Власники легкових автівок тепер не змушені проходити техогляд, а от ті, хто мають комбайни і трактори, – повинні обов’язково це  робити. То ж нонсенс! – говорив нардеп.
Законопроекти, підготовлені Ігорем Мироновичем та його однодумцями, стосуються також обмежень продажу алкоголю та тютюнових виробів, підтримки підприємств комунальної власності, які здійснюють перевезення пільгових категорій громадян та індивідуального будівництва у селі – бо про ці проблеми доводиться найчастіше чути під час зустрічей із виборцями 23-го округу.
ОБІЦЯНКИ ВИКОНАНО НА 100%
Маневицький, Ківерцівський, Камінь-Каширський та Любешівський р-ни постійно під пильною увагою депутата. Як зізнався Ігор Миронович, тут він не лише зустрічається з людьми та місцевими керівниками, аби окреслити завдання для себе та Благодійного фонду «Волинська родина», а й черпає натхнення й нерідко навіть переосмислює власні вчинки.
– Життя людей у різних селах схоже, тож і проблеми подібні. Але бувають моменти, коли стає боляче і починаєш задумуватися: а чи зміг би я так, чи вистачило би сили?.. – замислився депутат.
Ігор Миронович каже, що немає такого села, де б люди не йшли з проханням допомогти у лікуванні рідних. Прикро, зізнається політик, але доводиться стримувати себе і не переходити межу у цих питаннях, не обіцяти допомоги, бо тоді важко зупинитися. На жаль, вирішити проблеми всіх не виходить, тож доводиться розставляти пріоритети. Серед таких – слухові апарати, які надаються усім без винятку, а також інвалідні візки для дітей. Крім того, Ігор Єремеєв пообіцяв створити найкращі умови у санаторії «Дачний», що в Ківерцівському р-ні. Там курс реабілітації проходять дітки із ДЦП.
Ігор Миронович повідомив, що 19 серпня перша група хворих дітей поїде у санаторій Трускавця на оздоровлення. Таких щасливчиків поки – лише 13, адже задоволення – не з дешевих (на це витратили 300 тис. грн). Але така робота, пообіцяв депутат, триватиме й надалі.
– Ми жодного дня не зупинялися, – сказав Ігор Миронович. – Мені приємно констатувати, що команда, з якою працюю, виконала на 100% усі програми, які ми запланували до 30 жовтня 2012 року. Сьогодні продовжуємо роботу із тих пунктів, які окреслили для реалізації вже після цієї дати.
Цифри, названі нардепом, говорили самі за себе. Приклади багаторічної роботи Ігоря Єремеєва переконували, що плани, поставлені ним перед самим собою, не забаряться з реалізацією. Тут усе традиційно: за програмою енергозбереження цього року освітні та медичні заклади багатьох міст і сіл чотирьох районів збагатяться на понад 1000 вікон. Яким саме установам пощастить, буде зрозуміло після візиту в округи, адже саме під час таких поїздок депутат намічає собі першочергові завдання. Але деякі точні цифри вже є. Зокрема завдяки роботі і зусиллям Єремеєва з  Державного бюджету буде виділено 5 млн грн на реалізацію таких соціальних програм: 1 млн 100 тис. грн – на будівництво школи у камінь-каширському с. Оленине та ремонт районної школи мистецтв. Трохи більше двох мільйонів піде на потреби Ківерцівщини – ремонт пологового відділення центральної районної лікарні та відновлення дошкільного навчального закладу у м. Ківерці, де така потреба особливо гостро відчутна. Трохи менше мільйона отримають Маневицький та Любешівський р-ни, де також реконструюють соціальні заклади.
Крім того, серед запланованого – ремонт реанімаційного та приймального відділень Ківерцівської районної лікарні. Маневицька ж збагатиться на реанімобіль. Будуть у переліку першочергових завдань і встановлення енергозберігаючих котлів. Заплановано також  виділення коштів для розробки генплану розширення меж с. Галузія Маневицького р-ну та допомога фермерському підприємству, що в с. Годомичі (Маневиччина): їм близько півмільйона гривень нададуть на придбання нетелів.
Є також мрія протягом року чи півтора кожній райлікарні надати якісний реанімобіль, амбулаторії обладнати каретами «швидкої допомоги». Щодо фапів, то їх варто було би забезпечити автомобілем, котрий би міг вчасно доставити хворого до ближчої лікарні. Така робота проводиться з метою знівелювання наслідків медичної реформи, запевнив депутат. 
– Це не межа, – говорив Ігор Миронович. – Не хочу бути голослівним, тож скажу приблизно: може, 5 чи 7 мільйонів гривень вдасться залучити на ремонт доріг у 23-му виборчому округу.
Іще одна програма, котра зменшить тягар, покладений Міністерством освіти та науки України на гаманець батьків дітей-школярів, – придбання підручників з історії України для потреб 23-го виборчого округу та Луцька.
ХТО Є ХТО
Коли ж  перейшли до запитань журналістів, у першу чергу торкнулися ситуації на ДП «Волиньторф». 
– Знаєте, у нашій країні погані справи робити дуже легко, а от хороші... – роздумував Ігор Єремеєв. – Але переконливо заявляю: ситуація там підконтрольна, ми постійно працюємо над цим питанням. І можу запевнити: очолить підприємство людина з нашого краю. Ми збережемо «Волиньторф» для волинян.
Ігор Миронович також розповів, що був неприємно вражений позицією окремих керівників району, адже гарної командної гри не вийшло, тож результат, відповідно, забарився.
– Коли ж усе стане на свої місця і ситуація повністю вирішиться, ми публічно обговоримо моменти і позицію кожного окремо, – заявив нардеп. – Адже це якраз та ситуація, котра показує хто є хто.
– Хоче чи ні кожен із народних депутатів, але він уже – частина історії нашої держави – елемент її творення. Від поведінки окремо взятого і всіх разом залежить, яким шляхом піде Україна. Тож надзвичайно неприємно, – стримано говорив нардеп, – коли деякі представники законодавчого органу держави досі не усвідомлюють своєї значущості і відповідальності.
Під час зустрічі торкалися також теми Волинської трагедії, непростих польсько-українських взаємин, що склалися внаслідок цього. Із особливою неприємністю Ігор Миронович розповідав, як до нього підходили колеги-депутати із пропозицією підписати скандальне звернення до депутатів польського сейму щодо визнання подій Волинської трагедії геноцидом стосовно польського народу. 
– Складається враження, що люди, які представляють владу України, зовсім не знають історії рідної держави, – зазначив нардеп. – Тож я узагалі ввів би правило: хочеш стати депутатом – здай іспит з історії України.
Верховна Рада, наголошував Ігор Миронович, – той орган, за роботою якого державу оцінюють у світі. Тому прикро, коли все виноситься на загал, внаслідок чого нищиться авторитет країни, а для народу – нівелюється суть поняття «народний депутат».
Щодо стосунків із колегами, то Ігор Миронович був небагатослівним. 
– Ми повинні вміти домовлятися, – запевнив політик. – Звичайний приклад: досі маю гарні стосунки з представником комуністів – волинянином Адамом Мартинюком. Незважаючи на всі перипетії у період виборів, разом вирішуємо питання, що стосуються рідного для нас регіону. Водночас я можу вийти і з трибуни розкритикувати позицію комуністів. Це називається політична мудрість: вона з’являється з часом.
Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%