Мова батику

Мова батику

Ковельській галереї мистецтв відкрилася виставка художнього текстилю-батику члена Національної спілки художників України Лілії Стельмах. Вона проходить за сприяння Волинського обласного відділення Українського Фонду Культури та за підтримки ДП «Ковельське ЛГ». Ковельським шанувальникам мистецтва вперше представлено на огляд велику колекцію художнього текстилю, виконаного технікою «гарячий батик». 
Не випадково відкриття виставки збіглося з проведенням у місті Дня довкілля, адже майже всі твори Лілії Стельмах присвячені збереженню первозданної природи. Мисткиню привітав заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів, вручив їй грамоту міського голови.
– Приємно, коли наше місто відвідують такі відомі професійні митці, – зауважив посадовець. – Це добрий приклад для наслідування місцевим художникам. Є у кого повчитися і перейняти досвід. Бажаю шанувальникам високого мистецтва приємних вражень від спілкування з творчістю художниці.
Директор ДП «Ковельське ЛГ» Володимир Данилюк за активну еколого-лісівничу та просвітницьку роботу і створення мистецьких картин на природничу тематику також відзначив художницю грамотою державного лісопідприємства. Лілія Стельмах любить і дбає про довкілля, засобами мистецтва вчить берегти природу і розуміти глибоку та всеосяжну сутність лісу, його значення для цивілізації. Тож не дивно, що Ковельський лісгосп підтримав мисткиню в її прагненні привернути увагу людей до збереження довкілля. 
У творчості художниці виразно простежуються мотиви лісу – дерева-символу як основи земного буття, любові, гармонії суспільства з природою, через те усі роботи Лілії Стельмах мають свою харизму і авторський шарм. Це, до речі, стосується не лише батику, але і живопису. Поділився враженнями від виставки працівник лісгоспу Сергій Наумчик. А ось голова Волинського обласного відділення Українського Фонду Культури Геннадій Сарапін спонукав присутніх до мистецького діалогу з мисткинею. Йшлося про архаїку, традиції, звичаєвість, обрядодійства, знаковість та символіку українства. Як зізналася художниця, «мова батику» завдяки прадавнім символам та знакам дозволяє їй утверджувати тему єдності людини і природи. 
Лілія Стельмах – учасник багатьох пленерів, творець колективних та авторських виставок. Її мистецькі твори досконалі композиційно і колористично, спонукають до осмислення філософії буття Вони не є бездумно споглядальними; емоційність у них простежується лише через намагання глядача зрозуміти і пройнятися темою. Але головною думкою в творах інтуїтивного малярства Лілії Стельмах завжди залишається намагання повернути втрачений зв’язок людини і довкілля.
Світлана СЛОБОДЯНЮК.
На фото: на виставці Лілії Стельмах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%