Не підводою, а - автобусом

Не підводою, а - автобусом

26 липня з Київського майдану обласного центру до сільських шкіл попрямували 10 новеньких шкільних автобусів. «Еталони», придбані коштом держави, стануть подарунком учням із сільських населених пунктів до 1-го Вересня. 

Урочиста передача транспорту відбулася під стінами облдержадміністрації. Господарів нових автобусів, а це представники Маневицького, Ківерцівського, Ратнівського, Луцького, Ковельського та інших районів, привітали заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, заступник голови обласної ради Валентин Вітер, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Хомич, голова профспілки працівників освіти Василь Грановський. Від чималенької школярської громади краю автобуси зустрічали учні із с. Жидичин Ківерцівського р-ну. 
Попри те, що державна програма «Шкільний автобус», в рамках якої на Волині з 2003-го придбано 144 одиниці транспорту, з року в рік не збавляє темпів, потреба у довезенні учнів до школи залишається актуальною для багатьох сільських територій. Та й деякі з цих 144-х машин уже потребують заміни.
Статистика ж така: у 2012-2013-му навчальному році 9 тис. 846 волинських школярів доїжджало до освітніх закладів, 68% із них – спеціалізованими шкільними автобусами, 23% – рейсовими (відповідно до укладених угод). І лише 9% дітей щодня прямувало «за наукою» або власним транспортом, або найманим, або – як доведеться. Наразі найліпше забезпечений таким транспортом Турійський р-н, де курсує 16 автобусів, по 13 – у Любомльському та Горохівському. Левова частка кількості цих машин, правда, придбана там коштом місцевих бюджетів. Найменше ж автобусів – у Луцькому (3), Рожищенському (5), Ківерцівському (6) та Шацькому (6) р-нах. У профільному управлінні зазначають: аби забезпечити якісне перевезення дітей, треба придбати ще 61 автобус. 
Заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк запевнив присутніх: до 2015 року державна програма «Шкільний автобус» (а саме тоді завершується її термін дії) буде виконана:
Дуже важливо, щоб сільська дитина мала можливість доїхати до школи не попутним транспортом, не підводою, а гарним автобусом. Можна тільки уявити, які б проблеми існували в області нині з довезенням учнів, педагогічних працівників, якби не було придбано державою цих 144 автобуси, – зазначив Віталій Володимирович.
Чи влаштовує керівників області якість отриманого транспорту? На це запитання Віталій Карпюк відповів однозначно: шкільні автобуси – вітчизняного виробництва. Працюють добре. З 2003 року зі 144-х наразі списано лише 3. А тому нарікати на якість нема підстав.
Зустріти новенького «Еталона» для школи с. Жидичин серед інших прибув до Луцька і голова Ківерцівської райдержадміністрації Зіновій Колісник. Для району, за його словами, це вагома подія. У жидичинській школі з труднощами дістаються на уроки понад 80 школярів, тому автобуса там чекають із нетерпінням. Торік коштом держави придбано транспорт для школи смт Цумань, однієї з найбільших у районі. Гострою є проблема перевезення у школах Холоневичів, Жорнища та смт Олика. Частково вирішити проблему мають намір і за кошти районного бюджету. Поки ж жидичинські школярі щиро раділи новенькому «Еталону» і позували перед фотокамерами у дверях автобуса, який за місяць щодня возитиме їх до рідного навчального закладу. 
У кожному з сіл, куди цього дня попрямував шкільний автобус, відбулося своє маленьке свято. І чималенько батьків юного школяра чи школярочки полегшено зітхнули: тепер на один клопіт для сільської родини буде менше. В добру путь!
Олена ЛІВІЦЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%